Prienų „TonyBet“ komanda įveikė „Neptūną“ ir iškovojo antrąją pergalę LKL čempionate

IMGP0755Spalio  6  d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje sėkmingai pradėjo LKL čempionato namų rungtynių maratoną.

Nors prieniškių varžove buvo ne bet kas, o bronzinė praeitų metų LKL komanda, aikštelės šeimininkai solidžiai sužaidė rungtynes, o lemiamame ketvirtajame kėlinyje parodė tvirtą charakterį ir užtikrintai įveikė varžovus (71:63).

Pirmosios dvi minutės „TonyBet“ komandai buvo labai nesėkmingos – nepavykusi ataka, gautas blokas, netaiklus metimas. Varžovai išnaudojo visas turėtas progas ir įgijo 6 taškų pranašumą (0:6). Pirmuosius taškus prieniškiai pelnė po taiklaus Laimono Kisieliaus tritaškio (3:8), o, kėliniui įpusėjus, komandas skyrė tik vienas taškas (9:10). Tiesa, „Neptūno“ krepšininkams dar kartą pavyko įgyti 6 taškų persvarą (10:16), bet „TonyBet“ krepšininkai, besibaigiant pirmajam kėliniui, sumažino skirtumą iki dviejų taškų (14:16).

Antrojo kėlinio pradžioje Prienų krepšininkai galingai spurtavo ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir po Antano Udro, Martyno Linkevičiaus tritaškių bei Vaido Čepukaičio dvitaškio įgijo 6 taškų persvarą (22:16). „Neptūno“ krepšininkai „TonyBet“ gynybinius gniaužtus pralaužė tik po keturių minučių (22:19). Ir antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai kontroliavo žaidimo eigą. Iki kėlinio pabaigos likus  1,5 min., Prienų persvara šoktelėjo iki 7 taškų (31:24), o po dviejų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 6 taškais (31:25).

Trečiąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo prarastu kamuoliu (31:27). Tiesa, praradimą kompensavo dviem taikliais Dainiaus Šalengos ir Gintaro Kadžiulio tritaškiais (37:27). „Neptūno“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę, po kurios Klaipėdos komanda surengė kelias sėkmingas atakas ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (37:34). „TonyBet“ krepšininkai po Žygimanto Janavičiaus tritaškio padidino savo pranašumą iki 5 taškų (43:38). Deja, bet po trijų kėlinių aikštelės šeimininkų pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų (45:43).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje viskas prasidėjo iš naujo. „Neptūnas“ išlygino rezultatą (45:45). Ir ilgą laiką nė vienai komandai nepavykdavo įgyti didesnio pranašumo. Vis tik, kėliniui įpusėjus, po G. Kadžiulio tritaškio „TonyBet“ įgijo 5 taškų pranašumą (54:49). Bet ne ilgam, nes Klaipėdos komanda spurtavo ir persvėrė rezultatą savo naudai (54:56). Prienų komandos strategas iškart paprašė minutės pertraukėlės. Po G. Kadžiulio ir D. Šalengos taiklių metimų „TonyBet“ grąžino iniciatyvą į savo rankas (59:56). „Neptūnas“ sumažino skirtumą iki vieno taško (59:58).
Ir tada prasidėjo D. Šalengos ir visos Prienų komandos šou: prieniškiai sėkmingai sužaidė gynyboje, varžovams nieko nebeliko, kaip stabdyti aikštelės šeimininkus pražangomis. Prieniškiai buvo taiklūs ir pelnytai iškovojo antrąją pergalę LKL čempionate (71:63).

Trenerių komentarai

IMGP0654

„Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis :

„Šiandien sužaidėme prastai, nors tikrai važiavome laimėti. Žaidėjai buvo lėti, atrodė lyg pervargę. Sakyti, kad nebuvo motyvacijos negalime, nes žaidžiant su Prienais ji visada yra. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, jog visada sužaidi taip, kaip leidžia varžovas. Vis tik, įsivaizduoju ne taip žaidžiančią savo komandą“.

IMGP0668

„TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus

„Laimėjome labai svarbias rungtynes, nes buvo didelis noras gerai pasirodyti savo sirgaliams. Tikrai gerai sužaidėme gynyboje, nes tokia komanda kaip „Neptūnas“ sugebėjo įmesti tik 63 taškus. Lemiamais momentais vyrai parodė tvirtą charakterį, lyderiai iššovė tada, kada labai reikėjo. Visi vyrai sužaidė gerai ir pasiaukojančiai. Tiesa, vis laukiu geresnio aukštaūgių žaidimo.
Turime nemažą potencialą gerinti žaidimą“.

Prienų komandos treneris Mindaugas Arlauskas po rungtynių pabrėžė, jog šiandien komanda gynėsi visiškai kitaip, nei Panevėžyje. Žaidėjų veiksmai buvo protingi ir dėsningi. Tiesa, ir šiandien galima buvo surasti kabliukų, bet jų visada būna. Visi žaidėjai aikštelėje kovojo ir, būtent, pergalinga dvasia padėjo nugalėti labai stiprų varžovą.

Komandą į pergalę vedė Dainius Šalenga (17), Gintaras Kadžiulis (11), Artūras Valeika (11).
Taškus pelnė visi aikštelėje buvę žaidėjai: 8 – Žygimantas Janavičius, 7 – Martynas Linkevičius (7 atkovoti kamuoliai), 6 – Paulius Ivanauskas, 5 – Antanas Udras, 4 – Laimonas Kisielius.
IMGP0766

Pirmąsias Prienų „TonyBet“ namų rungtynes stebėjęs komandos rėmėjas Antanas Guoga po rungtynių pasakė, jog rungtynės jam patiko, patiko ir tai, jog komanda žaidė gerai ir laimėjo.
Rungtynes taip pat stebėjo Jonas Vainauskas ir grupė krepšinio specialistų iš Alytaus.