lsdp-baneris-2a

LKL sportinį principą deda į šoną, o kaip klubai?

logo_top_2

Karolis Urba

„Betsafe-LKL“ 2017/2018 metų sezonas eina į pabaigą. Beliko sužinoti, kas taps prizininkais ir čempionu ir ar paliks Prienų klubas aukščiausią šalies krepšinio lygą.

Neseniai buvau Šakiuose ir išgirdau iš žmonių įdomius pamąstymus. Anot jų, krepšinio klubo vadovybės tikslas laimėti NKL nebuvo susietas su noru žaisti LKL, o tiesiog uždirbti pardavus vietą, nes visiems gerai žinoma, kad Šakiuose esanti salė neatitinka LKL reikalavimų, jau nekalbant apie privalomą biudžetą.

Daug save girianti už nuveiktus darbus LKL vadovybė pastaruoju metu priėmė keletą iš sportinio principo nesuvokiamų sprendimų. Pirma, į LKL gali ateiti ne NKL lygos nugalėtojas, o tik prizininkas. Toks cirkas dar niekur nematytas. Antra, suteikta galimybė komandai, kuri pagal tos pačios LKL reikalavimus neatitinka jų, parduoti savo vietą kitam miestui. Turbūt taip LKL vadovybė mato lygos plėtrą geografiniu principu. LKL prezidentas gerb. Milašius yra sakęs, jog tokių miestų komandoms, kaip Prienai, ne vieta LKL. Tiesa, po metų komanda buvo giriama už gerus rezultatus. Matyt, ir Šakiams ten ne vieta, bet Garliavai ar kitam miestui – kaip tik.

Jei su LKL vadovybės pozicija kaip ir viskas aišku, tai kokios pozicijos klubų, kurie sudaro lygą? Nejaugi tų klubų vadovams visiškai neįdomūs lygos, kurioje žaidžia, formavimo principai. Pasakysiu atvirai, Prienų klubo komanda prisidirbo ir yra pirmoji eilėje palikti aukščiausią šalies krepšinio lygą, bet norėtųsi, kad jos vietą užimtų tokią galimybę užsidirbusi komanda, o ne nusipirkusi.

Visgi, kas nugalės, euras ar sportas?

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti