Prienų „TonyBet“ krepšininkai paleido pergalę iš savo rankų ir pusfinalio serijoje pralaimi 0:1

tonybet_neptunas

Gegužės 15 d. Prienuose buvo žaidžiamos pirmosios LKL pusfinalio rungtynės tarp „TonyBet“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandų.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai sužaidė kaip iš natų ir įgijo 12 taškų pranašumą, kurį, deja, išbarstė ketvirtajame kėlinyje, ir pergalę pirmose pusfinalio serijos rungtynėse šventė „Neptūno“ komanda (77:78).

Rungtynių pradžia aikštelės šeimininkams nebuvo itin sėkminga, nors „TonyBet“ krepšininkai po Laimono Kisieliaus metimo ir pirmavo (2:0). Bet svečiai surengė sėkmingą spurtą ir įgijo penkių taškų pranašumą (2:7). Dar po minutės „Neptūnas“ pirmavo tokiu pačiu skirtumu (5:10).  Mindaugas Lukauskis realizavo du baudos metimus, Vaidas Čepukaitis pelnė dvitaškį ir komandas skyrė tik vienas taškas (9:10). O dar po minutės V. Čepukaitis įmetė du taškus, pataikė baudos metimą ir išlygino rezultatą (12:12). Ir tada „Neptūnas“ įmetė 3 tritaškius iš eilės ir įgijo 5 taškų pranašumą (16:21). Per paskutinę minutę komandos apsikeitė taikliais metimais ir Prienų komanda po pirmojo kėlinio turėjo 6 taškų deficitą (17:23).

Kėlinio pradžioje „Neptūno“ krepšininkai padidino savo persvarą iki 8 taškų (17:25). Artūras Valeika pataikė dvitaškį, Martynas Linkevičius pridėjo vieną tašką baudos metimu ir skirtumas sumažėjo iki 5 taškų (20:25). Prienų komanda pradėjo kontroliuoti įvykius aikštelėje ir vis dažniau jų žaidėjai stovėjo prie baudos linijos. Deja, į krepšį krisdavo po vieną, o ne po du taškus. Bet ir toks scenarijus leido aikštelės šeimininkams sumažinti skirtumą iki 3 taškų (24:27). Varžovai įmetė penktąjį tritaškį ir padidino savo persvarą iki 6 taškų (24:30). Vis tik kėliniui įpusėjus Prienų krepšininkai po Žygimanto Janavičiaus taiklaus metimo turėjo tik dviejų taškų deficitą (30:32). Antroje kėlinio pusėje  Ž. Janavičius tęsė savo šou ir po eilinės atakos persvėrė rezultatą savo komandos naudai (35:34). Varžovai laikinai išėjo į priekį (35:36), bet M. Linkevičius ir L. Kisielius neleido jiems džiaugtis persvara ir po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo trimis taškais (39:36).

Kėlinio pradžioje vėl sublizgėjo uostamiesčio krepšininkai – per minutę ne tik išlygino rezultatą , bet ir persvėrė savo naudai (39:41). Ir tada prasidėjo Prienų komandos galingas spurtas. Ž. Janavičius po perimto kamuolio rezultatą išlygino (41:41). Varžovai  pelnė savo eilinį tritaškį (41:44). Ir tada prabilo Mindaugas Lukauskis, kuris „įsūdė“ du iš eilės  tritaškius (pirmus komandos) ir grąžino Prienų komandai pranašumą (47:44). Antroje kėlinio pusėje  šeimininkai karaliavo aikštelėje ir likus iki kėlinio pabaigos 27 sek. įgijo 15 taškų persvarą (61:46). Klaipėdos komanda kėlinį užbaigė taikliu tritaškiu ir po trijų kėlinių Prienų komanda pirmavo 12 taškų skirtumu (61:49).

Pirmoje lemiamojo kėlinio pusėje Prienų komanda dar sugebėdavo išlaikyti saugią persvarą ir kėliniui įpusėjus pirmavo 11 taškų skirtumu (70:59). Deja, bet antroje pusėje „Neptūno“ krepšininkai perėmė iniciatyvą. Likus iki kėlinio pabaigos 42 sek. aikštelės šeimininkai dar turėjo 6 taškų persvarą (75:69), bet, deja, nesugebėjo jos išlaikyti. L. Kisielius rungtynių pabaigoje nepataikė baudos metimų, o varžovai užbaigė ataką taikliu dvitaškiu (77:78). Paskutinė Prienų komandos ataka nebuvo sėkminga.

Prienų „TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių pralaimėjimo priežastimi įvardino žaidėjų nuovargį:

„Laimono pramestos baudos – tiesiog nuovargis. Paskutinę minutę sužaidėme padrikai ir pralaimėjome jau laimėtas rungtynes. Žaidėme šešiese, rungtynių gale žaidėjai pavargo, todėl ir padarė tas lemtingas klaidas“.