„Prienai“ dramatiškoje kovoje turėjo pripažinti „Juventus“ pranašumą

Kovo 19 d. į Prienus grįžo krepšinis. „Prienų“ komanda žaidė LKL čempionato rungtynes su Utenos „Juventus“ komanda.

Rungtynių pradžioje „Prienų“ komandai žaidimas nesiklijavo ir antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai jau turėjo 17 taškų deficitą (22:39). Bet sugebėjo grįžti į žaidimą ir trečiojo kėlinio viduryje jau turėjo 11 taškų pranašumą (55:44). Deja, ketvirtajame kėlinyje žaidimas nepaėjo ir varžovai išplėšė pergalę (67:76).

Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova ir ne vienai komandai nepavykdavo įgyti didesnio pranašumo. Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (10:10). Bet antroje kėlinio pusėje pradėjo ryškėti „Juventus“ komandos pranašumas. Po dviejų iš eilės tritaškių Utenos krepšininkai įgijo 4 taškų persvarą (12:16). Martynas Linkevičius sumažino skirtumą iki 2 taškų (14:16), bet paskutines 3 kėlinio minutes aikštelėje jau šeimininkavo svečiai. Jie buvo aktyvesni ir sugebėdavo išnaudoti „Prienų“ komandos klaidas. Po pirmojo kėlinio „Juventus“ pranašumas siekė 11 taškų (18:29).

Kėlinio pradžioje tęsiasi pirmojo kėlinio pabaigos košmaras. Aikštelės šeimininkai per 3,5 min. te sugebėjo pelnyti tik du taškus, o varžovai smaginosi iš peties ir įgijo 17 taškų persvarą (22:39). Ir tada „Prienai“ pradėjo kopti iš duobės. Spurto iniciatoriumi tapo Gediminas Maceina pataikęs du dvitaškius iš eilės (24:39). Po Pauliaus Ivanausko taiklaus metimo (26:39), svečių treneris suskubo paimti minutės pertraukėlę, bet sustabdyti „Prienų“ atakų „Juventus“ krepšininkams nepavyko. Martynas Linkevičius ir Dominykas Milka sėkmingai užbaigė komandos ataks ir komandas jau skyrė 8 taškai (31:39). Utenos komandos strategas paėmė dar vieną minutės pertraukėlę, bet ir jinai naudos nedavė. „Prienų“ komanda išnaudojo sėkmingą D. Milkos žaidimą varžovų baudos aikštelėje ir po trijų kėlinių „Prienų“ komandos deficitas nuo 17 taškų sumažėjo iki dviejų (38:40).

Po didžiosios pertraukos Tado Stankevičiaus kariauna grįžo į aikštelę su didžiuliu noru kovoti dėl pergalės. Kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai laimėjo 4,5 min. atkarpą 17:4 ir įsiveržė į priekį (55:44). Tiesa, „Juventus“ atsakė gan galingai ir likus iki kėlinio pabaigos 3 min. komandas skyrė tik 4 taškai (55:51).
„Prienų“ komandos strategas paėmė minutės pertraukėlę. Po jos prieniškiai sužaidė sėkmingai ir po trijų kėlinių padidino savo persvarą iki 9 taškų (62:53).

Deja, bet ketvirtajame kėlinyje „Prienų“ komanda nesugebėjo išlaikyti turėto pranašumo. „Juventus“ komanda grįžo į žaidimą ir kėliniui įpusėjus sumažino skirtumą iki 3 taškų (65:62), o antroje pusėje vėl dominavo aikštelėje. Aikštelės šeimininkai jau nebeturėjo jėgų ir pralaimėjo rungtynes 9 taškų skirtumu (67:76).

„Prienų“ komandos strategas Tadas Stankevičius po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog liūdna, kad nepavyko sėkmingai užbaigti neblogai sužaistų rungtynių: „Ketvirtajame kėlinyje puolime padarytos klaidos baigdavosi varžovų dėjimais į krepšį. Taip ir neatsirado žaidėjo, kuris imtųsi iniciatyvos, kai varžovai suaktyvino gynybą. Tetrūko dviejų, trijų taiklių metimų.“

„Prienų“ komandoje įspūdingas rungtynes sužaidė Dominykas Milka. Jis pelnė 27 taškus ir atkovojo 12 kamuolių (Dvitaškiai 12/13, baudos metimai 3/5). Martyno Linkevičiaus sąskaitoje 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.