Prienų „TonyBet“ komandos klaidos ir netaiklūs baudų metimai virto pirmuoju pralaimėjimu LKL čempionate

Spalio 27 d. Prienų „TonyBet“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą LKL čempionate. Išvykos rungtynėse su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais prieniškius paskandino klaidos ir netaiklūs baudos metimai. Tiesa, tris kėlinius Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugebėjo kontroliuoti rungtynių eigą, bet ketvirtojo pradžioje buvo pasiųsti į nokdauną, nuo kurio taip ir neatsigavo iki rungtynių pabaigos (78:72).

Pirmasis kėlinys (18:18)

Rungtynės prasidėjo Dainiaus Šalengos klaida, o į aikštelės šeimininkų dvitaškį „TonyBet“ krepšininkai atsakė Artūro Valeikos dvitaškiu ir taikliu baudos metimu (2:3). Tiesa, „Nevėžio“ komanda surengė kelias sėkmingas atakas ir įgijo 3 taškų persvarą (6:3). Gintaras Kadžiulis ir Žygimantas Janavičius atstatė Prienų pranašumą (6:7).
Aikštelės šeimininkai surengė pirmąjį savo spurtą ir įgijo 5 taškų persvarą (12:7), bet Prienų krepšininkai neleido varžovams pabėgti, o po Laimono Kisieliaus taiklaus tritaškio išlygino rezultatą (12:12). Aikštelės šeimininkai kėlinio pabaigoje pirmavo trimis taškais (18:15), bet L. Kisielius dar kartą atstatė lygybę (18:18).

Antrasis kėlinys (23:25)

Kėlinio pradžioje Vaidas Čepukaitis ir L. Kisielius truktelėjo komandą į priekį ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išsiveržė į priekį 6 taškais (18:24).
Tiesa, įtvirtinti savo pranašumo prieniškiams nepavyko ir, kėliniui įpusėjus, komandas skyrė 3 taškai (26:29), o po D. Šalengos klaidos, aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki vieno taško (28:29).
Vis tik „TonyBet“ krepšininkai, daugiausiai Ž. Janavičiaus taiklių metimų dėka, išlaikė iniciatyvą savo rankose iki pat kėlinio pabaigos (41:43).
Trečiasis kėlinys (15:11)

Kėlinio pradžia „TonyBet“  komandai buvo ne itin sėkminga. Klaidos ir netaiklūs baudų metimai leido varžovams išlyginti rezultatą (43:43) ir perimti iniciatyvą. Kėliniui įpusėjus, aikštelės šeimininkai įgijo 2 taškų pranašumą (50:48). Antroje kėlinio pusėje tęsėsi prieniškių klaidos, kurios leido „Nevėžiui“ pirmauti visą kėlinį. Vis tik Prienų komanda, nors ir blogai žaisdama, neleido varžovams nutolti. Po trijų kėlinių „TonyBet“ krepšininkų deficitas buvo du taškai (56:54).

Ketvirtasis kėlinys (22:18)

Kėlinio pradžioje Prienų komandos košmaras tęsėsi. Žaidėjai klydo, o varžovai savo atakas baigdavo taikliais metimais (63:54). G. Kadžiulis pirmuosius komandos taškus pelnė tik po 3,5 min. nuo kėlinio pradžios (63:56). Kėliniui įpusėjus, aikštelės šeimininkų persvara siekė 10 taškų (68:58).
Didelių pastangų dėka „TonyBet“ komandai pavyko sumažinti skirtumą iki 6 taškų (68:62). Iki kėlinio pabaigos likus  2 min., po keturių iš eilės D. Šalengos taškų komandas skyrė 7 taškai (73:66), o likus 36  sek., po G. Kadžiulio tritaškio – 5 taškai (76:71).
Deja, visos „TonyBet“ pastangos išgelbėti rungtynes nedavė rezultato ir jos buvo pralaimėtos 6 taškų skirtumu (78:72).

„TonyBet“ komandai Ž. Janavičius pelnė 18 taškų, 11 pridėjo A.Valeika (10 atkovotų kamuolių), po 10 – L. Kisielius (8 atkovoti kamuoliai) ir D. Šalenga, po 9 – G. Kadžiulis ir V. Čepukaitis, 5 – M. Linkevičius (9 atkovoti kamuoliai).

Virginijus Šeškus: „Rungtynėse pasigedau lygaus pražangų traktavimo“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) po šios dienos susitikimų paaiškėjo naujasis čempionato lyderis. Juo tapo Kėdainių „Nevėžio“ (4-0) klubas rungtynėse namuose 78:72 įveikęs Prienų „TonyBet“ (5-1) ekipą.

„Manau, kad rungtynės iš tikrųjų buvo geros. Žaidėme su komanda, kuri pretenduoja į trečiąją vietą LKL čempionate. „Nevėžis“ – gerai sukomplektuota ekipa, visi žaidėjai gali pataikyti, mobiliai dengiasi. Penkti numeriai puikiai pataiko iš toli.“ – po pralaimėjimo varžovus gyrė Prienų komandos treneris Virginijus Šeškus.

Tiesa, „TonyBet“ strategas, garsėjantis emocingu charakteriu, šiandien neišvengė ginčų su mačo arbitrais. Rungtynių antrojoje pusėje už kalbas V. Šeškus net buvo nubaustas technine pražanga.

„Kėdainių puolime menkas mūsų prisilietimas buvo traktuojamas kaip pražanga. Pasigedau lygaus traktavimo, nes ir mums turėjo būti leista žaisti kietai. Visi mane žino, nenuostabu, kad gavau techninę, tačiau ją reikėjo duoti kitu momentu. Nežinau, ką teisėjas pagalvojo duodamas man nuobaudą.“ – „SportoTV.lt“ teigė Prienų klubo treneris.