„Prienai“ sėkmingai pradėjo kovą dėl bronzos

Gegužės 1 d. „Prienų“ krepšininkai savo aikštelėje po sėkmingai sužaistos antros rungtynių pusės įveikė „Neptūno“ komandą ir mažo finalo serijoje iki trijų pergalių išėjo į priekį (78:67).

Rungtynės prasidėjo nervingai. Svečiai greičiau susitvarkė su jauduliu ir pirmi pelnė taškus (0:4). Gintaras Kadžiulis atsakė taikliu tritaškiu (3:4), bet „Neptūno“ krepšininkai jau pajuto žaidimo ritmą ir pradėjo didinti savo persvarą (4:8, 8:15). „Prienų“ komanda atsipeikėjo kai komandas skyrė 10 taškų (10:20). Po Arno Labucko ir Gedimino Oreliko tritaškių „Neptūno“ pranašumas ištirpo iki 4 taškų (16:20). Tašką pirmame kėlinyje padėjo Artūras Valeika, kuris sėkmingai realizavo du baudos metimus (18:20).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą (20:20), ir kuri laiką vyko apylygė kova. Bet svečiai dar kartą spurtavo ir įgijo 5 taškų persvarą (23:28). Toks skirtumas laikėsi iki paskutinės antrojo kėlinio minutės (32:37). Vis tik kėlinio pabaiga priklausė „Prienams“: Gintaras Kadžiulis pelnė 5 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (37:37).

IMGP8987

Trečiame kėlinyje aikštelės šeimininkai ėmėsi darbo iš peties: kėliniui įpusėjus „Prienai“ pirmavo 8 taškais (48:40). Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 12 taškų (52:40), bet svečiai paskutinę jo minutę spurtavo ir sumažino skirtumą iki 8 taškų (55:47).

Ketvirtame kėlinyje aikštelės šeimininkai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir laikė žaidimo gijas savo rankose. Svečiai buvo priartėję prie „Prienų“, bet po dviejų Arno Labucko tritaškių aikštelės šeimininkai įgijo 13 taškų pranašumą ir tapo aišku, jog pirmąsias mažojo finalo serijos iki trijų pergalių varžybas laimės „Prienai“. Taip ir atsitiko. „Prienai“ laimėjo rungtynes ir mažo finalo serijoje išėjo į priekį (1:0).

„Prienams“ taškus pelnė: Siim Sanders Vene – 21, Artūras Valeika, Gediminas Orelik ir Gintaras Kadžiulis – po 15, Arnas Labuckas – 9, Artūras Milaknis – 3.

IMGP8964

„Prienų“ strategas Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog jaudulys rungtynių pradžioje jautėsi dėl pernelyg didelio atsargumo. Pasak trenerio, šios serijos svarba labai didelė, todėl pradžioje žaidėjų veiksmai buvo per daug atsargūs ir tik tada, kai atsirišo varžovų krepšys tolimiems metimams, viskas atsistojo į savo vietas.

V. Šeškus pabrėžė, jog pergalę nulėmė gera gynyba antroje rungtynių pusėje. „Kai pavyksta apsiginti, tada ir puolime sekasi. Pavyko įgyti pranašumą, o varžovas pradėjo skubėti ir klysti“.

„Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis savo komandos pralaimėjimo priežastimi įvardino būtent nesugebėjimą susitvarkyti su jauduliu: „Antroje rungtynių pusėje pradėjome klysti, nepataikėme keleto metimų, varžovai sužaidė sėkmingiau ir pabėgo“.

LKL mažasis finalas „Prienai“ – „Neptūnas“ 78:67 (18:20, 19:17, 18:10, 23:20)