Prienų „TonyBet“ krepšininkai pirmosiose LKL mažojo finalo rungtynėse varžovams priešinosi tik pirmoje mačo pusėje

lrytas_tonybet

Birželio 5 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai nesėkmingai pradėjo LKL mažojo finalo seriją iki trijų pergalių. Tiesa, Prienų komanda rungtynes pradėjo užtikrintai ir ilgą laiką pirmajame kėlinyje pirmavo. Bet antrajame kėlinyje „TonyBet“ krepšininkai prarado iniciatyvą, o po pertraukos Virginijaus Šeškaus auklėtinių žaidimas visiškai subyrėjo. Varžovai pasinaudojo situacija ir lengvai iškovojo pergalę (95:66).

Rungtynės prasidėjo keturiais iš eilės Artūro Valeikos taškais. Dar du pridėjo Mindaugas Lukauskis ir Prienų komanda kėlinio pradžioje įgijo 6 taškų pranašumą (0:6). Aikštelės šeimininkai savo taškus pelnė tik praėjus 3 kėlinio minutėms (2:6). Į varžovų dvitaškį Žygimantas Janavičius atsakė taikliu tritaškiu (2:9). Kėliniui įpusėjus „Lietuvos rytas“ sumažino skirtumą iki 4 taškų (10:14). M. Lukauskis taikliu tolimu metimu padidino „TonyBet“ persvarą iki 7 taškų (10:17). Vis tik kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (21:23).

Kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai (24:23). Prieniškiai atsakė galingu spurtu ir įgijo 8 taškų pranašumą – Domantas Šeškus pelnė tritaškį, dvitaškius pridėjo Ž. Janavičius, Vaidas Čepukaitis (su bauda), Martynas Linkevičius (24:32). Bet išlaikyti persvarą sutrukdė klaidos ir aikštelės šeimininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai (35:32). M. Lukauskis pelnė tritaškį  (35:35), bet varžovai jau perėmė iniciatyvą ir diktavo rungtynių eigą iki pat antrojo kėlinio pabaigos. Po dviejų kėlinių Prienų komandos deficitas siekė 6 taškus (48:42).

Deja, bet po didžiosios pertraukos Prienų komandos žaidimas visiškai išsiderino. Klaidos pasipylė kaip netikėta liūtis viduryje šviesios dienos. Trečiajam kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 20 taškų (62:42), po trijų kėlinių Vilniaus komanda pirmavo 19 taškų skirtumu (72:53).

Paskutiniajame rungtynių kėlinyje, kuris jau nieko nebelėmė, Prienų komandos strategas leido pasireikšti jauniesiems krepšininkams, kurie stengėsi, bet aikštelės šeimininkų pranašumas buvo akivaizdus.
Pirmosios mažojo finalo serijos rungtynės pasibaigė įtikinama „Lietuvos ryto“ komandos pergale rezultatu 95:66.