„Prienai“ išbarstė 20 taškų pranašumą, bet įtikinamai įveikė „Šiaulius“

Balandžio 15 d. „Prienų“ krepšininkai dramatiškoje kovoje po įspūdingos pradžios, gilios žaidybinės duobės, galingo spurto bei parodyto tvirto charakterio laimėjo pirmąsias LKL ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynes (92:82).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Prienų“ krepšininkai, kurie po Artūro Milaknio, Gedimino Oreliko ir Artūro Valeikos taiklių metimų įgijo 12 taškų pranašumą (12:0). Tik kėliniui įpusėjus varžovai pelnė pirmuosius taškus (12:2), aikštelės šeimininkai atsakė galingu spurtu ir pirmąjį kėlinį laimėjo 15 taškų skirtumu (24:9). Antrojo kėlinio pradžioje „Prienai“ padidino savo persvarą iki 20 taškų (32:12), tačiau nugrimzdo į didžiulę žaidybinę duobę.
„Prienų“ vyr. treneris po mačo šią rungtynių atkarpą komentavo gan ramiai. Esą žaidėjai tiesiog prametė vieną po kito kelis metimus, o varžovai pasinaudojo šia aplinkybe ir pavojingai priartėjo.
Iš tiesų „Šiaulių“ krepšininkai žingsnis po žingsnio mažino skirtumą, ir kėlinio pabaigoje komandas jau skyrė tik penki taškai (40:35). A. Milaknis pataikė eilinį tritaškį, ir po dviejų kėlinių „Prienai“ išsaugojo 8 taškų persvarą (43:35).
Trečiojo kėlinio pradžioje „Šiauliai“ sumažino skirtumą iki vieno taško (43:42), bet aikštelės šeimininkai surado jėgų perimti iniciatyvą. Kėliniui įpusėjus, „Prienai“ įgijo 8 taškų pranašumą (56:48).
Spurto iniciatoriumi buvo Gintaras Kadžiulis, kuriam sėkmingai talkino komandos draugai. Būtent šis momentas ir tapo tvirtu pagrindu „Prienų“ pergalei šiose rungtynėse.
Tokiu pat skirtumu aikštelės šeimininkai pirmavo ir po trijų kėlinių (62:54).
Ketvirtame kėlinyje vyko bekompromisinė kova. Ir nors „Prienų“ komanda prarado ne tik A. Valeiką, A. Urbutį, bet ir G. Oreliką, likę žaidėjai kovojo kaip liūtai.
Aikštelės šeimininkai taip ir neleido varžovams priartėti, o kėlinio pabaigoje po Arno Labucko tritaškio įgijo net 12 taškų pranašumą. Tapo aišku, jog pirmąsias ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynes laimės „Prienai“. Taip ir įvyko. Prieniškiai šventė pergalę 10 taškų skirtumu.
Po rungtynių „Prienų“ komandos rūbinėje vyko ramus jų aptarimas. Žaidėjai nebuvo itin kalbūs, bet tikino, jog tai buvo jų diena.

Artūras Milaknis pasakė, jog pergalė buvo iškovota sunkiai, bet šį kartą neblogai krito tritaškiai.
Gintaras Kadžiulis patikino, kad „Prienų“ komandoje yra pakankamai žaidėjų, kurie gali reikalui esant patraukti komandą ir nulemti rungtynių eigą. Anot komandos kapitono, pergalei pasiekti buvo išnaudota per daug jėgų, bet išsakė viltį, kad iki trečiadienio jėgos atsistatys.
Darius Pakamanis pasidžiaugė, jog aklimatizacija eina į pabaigą ir gali padėti komandai, o šiandien neblogai krito tritaškiai.
Arnas Labuckas pašmaikštavo, jog pergalei buvo atiduota daug jėgų, bet jų užteks ir antrajai.
„Prienų“ treneris Mindaugas Arlauskas pasakė, jog pergalės pamatu tapo tvirta žaidėjų valia, pasiaukojanti gynyba. Vis tik buvo padaryta nemažai klaidų, o gerai sukomplektuota varžovų komanda išnaudojo tą aplinkybę. Pasak trenerio, beliko atgauti jėgas ir su gera nuotaika vykti į Šiaulius.
„Šiaulių“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas teigė, jog, kaip ir buvo laukiama, jo komandą nužudė varžovų tritaškiai ir pralaimėta kova po savo krepšiu. Pasak trenerio, nėra laiko verkti, nes reikia ruoštis trečiadienio kovai ir išlyginti serijos rezultatą.
„Prienų“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus pasakė, jog tikėjosi sunkių rungtynių, bet tokio dramatiško scenarijaus nelaukė. Pasak stratego, komanda parodė tvirtą charakterį, žaidė su ugnele ir pelnytai laimėjo. Anot V. Šeškaus, Šiauliuose laukia nelengvos rungtynės, bet komanda vyks laimėti.
Artūras Milaknis pelnė 24 taškus, Gintaras Kadžiulis – 17, Gediminas Orelik – 15, Arnas Labuckas – 13.