Žygimanto Janavičiaus vedamas „TonyBet“ išsivežė pergalę iš Utenos

utena

Prienų „TonyBet“ krepšininkai Utenoje iškovojo 22 pergalę LKL čempionate. Virginijaus Šeškaus komanda 8 taškų skirtumu (88:80) įveikė „Juventus“ krepšininkus. Kelias link pergalės nebuvo lengvas, nes trečiajame kėlinyje prieniškiai buvo laikinai praradę žaidimo kontrolę, bet lemiamu momentu sustatė viską į savo vietas.

Pirmasis kėlinys

Jau pirmoje rungtynių atakoje „TonyBet“ įžaidėjas Žygimantas Janavičius pelnė du taškus (0:2). Aikštelės šeimininkai atsakė dvitaškiu (2:2). Į varžovų du taškus Ž. Janavičius atsakė taikliu tritaškiu (2:5). Sekančioje atakoje Prienų komandos pranašumą iki 6 taškų padidino Artūras Valeika, pataikęs dvitaškį su baudos metimu (2:8). Tiesa, „Juventus“ komanda surengė dvi sėkmingas atakas ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų (6:8). Prienų komanda atsakė neblogu spurtu (7:0) ir įgijo 9 taškų persvarą (6:15). Keletą minučių „TonyBet“ turėjo saugų pranašumą (10:18 12:20) , bet aikštelės šeimininkai sugebėjo sumažinti Prienų persvarą iki 4 taškų (16:20). Vis tik po pirmojo kėlinio prieniškiai išlaikė 3 taškų pranašumą (22:25).

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžia Prienų krepšininkams nebuvo itin sėkminga. Varžovai per pirmąsias 3 kėlinio minutes ne tik panaikino turėtą deficitą (29:29), bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (30:29). Bet aikštelės šeimininkai neilgai džiaugėsi iniciatyva, nes po Ž. Janavičiaus ir A. Valeikos taiklių metimų „TonyBet“ komanda sugrąžino  5 taškų pranašumą (32:37). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min., po Martyno Linkevičiaus taiklių baudos metimų, Virginijaus Šeškaus auklėtinių persvara padidėjo iki 7 taškų (34:41). Tokiu pačiu skirtumu Prienų komanda pirmavo ir po dviejų kėlinių (36:43).

Trečiasis kėlinys

Gintaras Kadžiulis tritaškiu padidino Prienų komandos pranašumą iki 10 taškų (36:46), bet per keturias minutes jie ne tik išbarstė turėtą persvarą , bet ir leido varžovams įgyti dviejų taškų pranašumą (48:46). Ir tik tada prieniškiai lyg prabudo – Pauliaus Ivanausko dėjimas į krepšį, Arvydas Šikšnius pridėjo dvitaškį, G. Kadžiulis pataikė du tritaškius iš eilės ir „TonyBet“ komanda susigrąžino pranašumą (53:56). Vis tik trečiasis kėlinys prieniškiams baigėsi nesėkmingai, nes po trijų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo 2 taškais (60:58).

Ketvirtasis kėlinys

Prienų komanda kėlinį pradėjo labai susikaupusi ir jau po dviejų minučių rezultatas buvo lygus (64:64). Dar po dviejų minučių prieniškiai persvėrė rezultatą savo naudai (67:69). Ir nuo to momento „TonyBet“ krepšininkai jau nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Likus iki rungtynių pabaigos 4 min. Martynas Linkevičius padidino prieniškių persvarą iki 8 taškų (70:78). Per likusį laiką V. Šeškaus komanda išlaikė saugų atstumą ir laimėjo rungtynes 8 taškų skirtumu (80:88).

„TonyBet“ gretose daugiausiai taškų pelnė Žygimantas Janavičius. Jo sąskaitoje 23 taškai. Po 14 taškų įmetė Mindaugas Lukauskis ir Gintaras Kadžiulis, 11 – Vaidas Čepukaitis (11 atkovotų kamuolių).