„Dzūkija“ stengėsi, bet įveikti Prienų komandos savo tvirtovėje nepavyko

Kovo 4 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai žaidė LKL čempionato išvykos rungtynes su Alytaus „Dzūkijos“ komanda. Pirmajame kėlinyje aikštelės šeimininkai parodė, jog yra pasiruošę kovoti dėl pergalės, bet antrajame Prienų krepšininkai jų norus pristabdė, o po didžiosios pertraukos ir visiškai palaidojo. „TonyBet“ krepšininkai vėl parodė tvirtą charakterį ir laimėjo labai svarbias rungtynes 14 taškų skirtumu – 64:78 (23:14, 12:21, 11:24, 18:19).

Rungtynės prasidėjo taikliu Laimono Kisieliaus tritaškiu (0:3). Varžovai atsakė dvitaškiu (2:3). Bet aikštelės šeimininkai buvo labai motyvuoti ir labai greitai persvėrė rezultatą savo naudai (6:5). Vaidas Čepukaitis pataikė dvitaškį ir išvedė į priekį Prienų komandą (6:7). „Dzūkijos“ krepšininkai, aktyviai palaikomi žiūrovų, skrajojo kaip ant sparnų ir kėliniui įpusėjus įgijo 4 taškų pranašumą (11:7). „TonyBet“ stratego paimta minutės pertraukėlė situacijos nepakeitė, ir aikštelės šeimininkai padidino persvarą iki 10 taškų (17:7). Artūras Valeika realizavo vieną baudos metimą (17:8), o varžovai atsakė taikliu dvitaškiu (19:8). Martynas Linkevičius „įsūdė“ tritaškį (19:11), o po Pauliaus Ivanausko tritaškio „TonyBet“ deficitas sumažėjo iki 7 taškų (21:14). Tiesa, po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai pirmavo 9 taškais (23:14).

Kėlinys prasidėjo dviem sėkmingomis Prienų komandos atakomis (23:18). „Dzūkijos“ trenerių štabas sunerimo ir iškart paprašė minutės pertraukėlės. Ir jinai pasiteisino. Aikštelės šeimininkai susigrąžino turėtą 9 taškų persvarą (27:18). Bet tada prabilo Virginijaus Šeškaus kariauna. Trijų minučių atkarpą prieniškiai laimėjo 12:0 ir įgijo 3 taškų pranašumą. Spurto iniciatoriumi tapo Arvydas Šikšnius, pataikęs tritaškį. A. Valeika, po perimto kamuolio, pelnė du taškus, Žygimantas Janavičius  buvo taiklus iš tritaškio zonos, Gintaras Kadžiulis realizavo baudos metimus, o A. Valeika pridėjo dar du taškus (27:30).
Deja, bet V. Šeškaus auklėtiniams nepavyko išlaikyti persvaros ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (35:35). Tiesa, „TonyBet“ komanda per antrąjį kėlinį sėkmingai panaikino 9 taškų deficitą, turėtą po pirmojo kėlinio.

Aikštelės šeimininkai pirmieji pelnė taškus (38:35,40:36). A. Valeika priminė varžovams, jog jo negalima palikti be priežiūros prie tritaškio linijos (40:39). Dvi minutes varžovams nepavyko pelnyti taškų, o tuštumą užpildė Gintaras Kadžiulis (40:41). Šis komandos kapitono dvitaškis tapo signalu galingam Prienų komandos šturmui. M. Linkevičius pataikė dvitaškį, o G. Kadžiulis tritaškį su bauda (40:47). „Dzūkijos“ komandos strategas pabandė minutės pertraukėle sustabdyti prieniškių spurtą, bet veltui. „TonyBet“ komanda jau buvo nesustabdoma. G. Kadžiulis pelnė du tritaškius iš eilės, ir Prienų persvara išaugo iki 12 taškų (43:55), o po trijų kėlinių V. Šeškaus auklėtiniai pirmavo 13 taškų (46:59).

Kėlinio pradžioje Prienų komandos persvara padidėjo iki 17 taškų (46:63). Aikštelės šeimininkai buvo sumažinę skirtumą iki 10 taškų (64:74), tačiau „TonyBet“ krepšininkai jau neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes 14 taškų skirtumu (64:78).

Prienų „TonyBet“ komandos vyr. treneris V. Šeškus po rungtynių pasakė, jog džiaugiasi iškovota pergale, nes Alytaus komanda pastaruoju metu gerai žaidžia:

„Malonu, kad laimėjome, nes „Dzūkija“ prieš tai yra įveikusi Pasvalio komandą, „Atletą“, garbingai kovojo su „Neptūnu“.  Vėl rungtynių pradžią sužaidėme blogai, o paskui reikėjo daug pastangų pasivyti varžovus. Po mūsų sėkmingos atkarpos trečiajame kėlinyje alytiškiai nesugebėjo grįžti į žaidimą. Mano komandoje daugiau patyrusių žaidėjų, tai ir nulėmė mūsų pergalę“.

Alytaus „Dzūkijos“ vyr. treneris Mindaugas Lukošius pripažino, jog laimėti prieš tokią patyrusią komandą, kaip „TonyBet“, reikia dar sugebėti:

„ Prieš gražiai, puikiai žaidžiančią komandą iškovoti pergalę ne taip ir lengva. Jie ne tik sėkmingai atakavo, bet ir visiškai sukaustė mūsų veiksmus. Po gražiai sužaisto pirmojo kėlinio, kuriame sėkmė buvo mūsų pusėje, sugebėjome per keletą minučių sunkiai iškovotą persvarą išbarstyti. Po pirmojo kėlinio jauni žaidėjai per daug gerai apie save pagalvojo ir pamiršo, kad krepšinyje reikia kantriai žaisti visus 4 kėlinius“.