„Prienai“ po fantastiškai sužaisto trečiojo kėlinio nugalėjo „Nevėžį“ jo tvirtovėje

Vasario 5 d. „Prienų“ krepšininkai Kėdainiuose žaidė pirmąsias LKF taurės pusfinalio rungtynes su „Nevėžio“ komanda. Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova.Visgi antrame kėlinyje prieniškiai perėmė iniciatyvą, o trečiame ją išpildė su kaupu. Po trijų kėlinių „Prienai“ pirmavo net 28 taškais, o rungtynes laimėjo 12 taškų skirtumu (73:85).

Rungtynės prasidėjo dviems taikliais Artūro Valeikos baudos metimais (0:2). Ilgą laiką žaidimas vyko taškas į tašką. Visgi „Prienų“ komandai po Gedimino Oreliko metimo pavyko įgyti 4 taškų pranašumą (16:12), bet ne ilgam, nes aikštelės šeimininkai ne tik rezultatą išlygino, bet ir persvėrė savo naudai (16:12). Prieniškiai surengė keletą sėkmingų atakų ir įgijo dviejų taškų pranašumą (20:22), bet kėlinio pabaigoje „Nevėžis“ rezultatą išlygino (22:22).

Antrojo kėlinio antrojoje pusėje „Prienų“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir visą laiką pirmavo 5-7 taškais, o po dviejų kėlinių – 7 taškais (36:43).

Pirmoje rungtynių pusėje prieniškius puolime į priekį traukė Artūras Milaknis, kuris pelnė 13 taškų.

Po didžiosios pertraukos „Prienų“ komandos žaidimas pasikeitė kardinaliai. Varžovai tesugebėjo per kėlinį pelnyti 8 taškus, nes judri prieniškių gynyba visiškai paraližavo jų puolimo veiksmus.

„Prienų“ atakos dažniausiai buvo rezultatyvios, ir skirtumas tarp komandų augo kaip ant mielių. Po Gintaro Kadžiulio tritaškio prieniškiai pirmavo 10 taškų skirtumu (38:48), o po G. Oreliko dvitaškio „Prienų“ persvara šoktelėjo iki 20 taškų (44:64), po trijų kėlinių komandas skyrė 28 taškai (44:72).

Ketvirtame kėlinyje situacija aikštelėje vėl pasikeitė: „Prienų“ komanda jau nebuvo tokia agresyvi puolime, o ir gynyboje atsirado spragų, kuriomis iškart pasinaudojo aikštelės šeimininkai. „Nevėžis“, kėliniui įpusėjus, sumažino skirtumą iki 15 taškų (62:77), o rungtynių pabaigoje net iki 12 taškų (73:85).

Pasak „Prienų“ komandos stratego, 12 taškų atsarga prieš antrąsias pusfinalio rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje visiškai nebloga.

V. Šeškus, paklaustas apie metamorfozes ketvirtame kėlinyje, atsakė, jog skirtumas prieš lemiamą kėlinį buvo daugiau negu solidus, todėl buvo leista pailsėti kojos traumą turinčiam Siim Sanders Vene, o prie chaotiško žaidimo prisidėjo ir žaidėjų atsipalaidavimai. Taip pat nereikia pamiršti, pasak V. Šeškaus, jog ir A. Milaknis bei P. Ivanauskas žaidė su traumelėmis, o G. Kadžiulis dar visiškai neatsistatė po praleistų kelių dienų.

Kalbėdamas su Kėdainių žurnalistais „Prienų“ komandos vyr. treneris pabrėžė, jog nugalėti ambicingus varžovus padėjo didesnė žaidėjų patirtis.

Statistika

Artūras Valeika – 20 taškų, 6 atkovoti kamuoliai;

Artūras Milaknis – 17 taškų, 3 atkovoti, 2 perimti kamuoliai;

Gediminas Orelik – 15 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai;

Gintaras Kadžiulis – 11 taškų, 2 atkovoti kamuoliai;

Siim Sanders Vene – 5 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai;

Arminas Urbutis – 10 taškų, 5 atkovoti kamuoliai;

Arnas Labuckas – 7 taškai.

Atsakomosios LKF taurės pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos vasario 26 d. Prienų sporto arenoje.