Prienų „TonyBet“ krepšininkai apgynė LKF taurės laimėtojų vardą. „Lietuvos rytas“ krito

IMGP7850

Kovo 30 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai LKF taurės finale po dramatiškos kovos po pratęsimo įveikė „Lietuvos ryto“ komandą ir apgynė praeitais metais iškovotą vardą.

Prieniškiai sėkmingai pradėjo rungtynes, vėliau perleido iniciatyvą varžovams, bet ketvirtajame kėlinyje padarė neįtikėtiną dalyką – panaikino deficitą ir buvo arti pergalės per pagrindinį rungtynių laiką, bet su „Lietuvos rytu“ susitvarkė po pratęsimo (92:91).

Prienų komanda rungtynes pradėjo fantastiškai. Laimono Kisieliaus ir Gintaro Kadžiulio tritaškiai bei L. Kisieliaus dvitaškis leido „TonyBet“ komandai įgyti 8 taškų pranašumą (8:0).

Bet „Lietuvos ryto“ komanda sėkmingai išnaudojo Prienų komandos klaidas ir likus iki kėlinio 3,5min. ne tik išlygino rezultatą, bet persvėrė savo naudai (12:13).
O dar po dviejų minučių Vilniaus komanda turėjo 6 taškų persvarą (15:21). „TonyBet“ krepšininkai nesutriko ir po Martyno Linkevičiaus penkių iš eilės taškų sumažino atsilikimą iki vieno taško (22:23).

Vaidas Čepukaitis pataikė dvitaškį, ir „TonyBet“ persvėrė rezultatą savo naudai (24:23). Vis tik „Lietuvos ryto“ komanda sugebėjo perimti iniciatyvą ir kėliniui įpusėjus įgijo 8 taškų pranašumą (30:38). Prienų komanda atsakė dviem L. Kisieliaus tritaškiais (36:38). Deja, bet  vilniečiai jau buvo nesustabdomi (36:45). M. Linkevičius sumažino skirtumą iki 5 taškų (40:45). Prieniškiai suklydo keletą kartų iš eilės, ir „Lietuvos rytas“ išnaudojo padovanotas progas (42:52).

Jei kas nors galvojo, jog Prienų krepšininkai palūš po savotiško nokdauno antrojo kėlinio pabaigoje, tai suklydo. „TonyBet“ komanda kėlinio pradžioje, po praleisti dvitaškio (42:54),  galingai spurtavo ir kėliniui įpusėjus sumažino „Lietuvos ryto“ persvarą iki penkių taškų (52:57). Sostinės krepšininkai sugebėjo dar kartą padidinti pranašumą iki 7 taškų (59:66), bet po V. Čepukaičio taiklaus dvitaškio ir baudos metimo komandas skyrė tik 4 taškai (62:66).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prieniškiai perėmė iniciatyvą ir, palaikomi Cido arenoje susirinkusių sirgalių, sumažino skirtumą po Mindaugo Lukauskio tritaškio iki vieno taško (69:70), o likus 3,5 min. persvėrė rezultatą savo naudai 75:74. Dar po minutės Prienų komanda pirmavo 4 taškais (78:74), bet nesugebėjo pergalingo skirtumo išlaikyti iki kėlinio pabaigos, kuris pasibaigė lygiosiomis (81:81).

Pratęsimas

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo „TonyBet“ komanda, bet „Lietuvos rytas“, likus iki pratęsimo pabaigos 55 sek., įgijo 3 taškų persvarą (88:91). Paulius Ivanauskas pataikė tritaškį (91:91), „Lietuvos rytas“ suklydo atakoje, o stabdydami M. Lukauskį prasižengė . Mindaugas pataikė pirmąją baudą (92:91), o antrąją specialiai prametė, nes buvo likę 1,6 sek. iki rungtynių pabaigos.

Prienų „TonyBet“- Vilniaus „Lietuvos rytas“ 92:91 (22:23; 20:29; 20:14; 19:15; 11:10)

Statistika:

Laimonas Kisielius – 24 taškai,  Artūras Valeika -17 , Mindaugas Lukauskis – 15, Paulius Ivanauskas – 10, Martynas Linkevičius – 9 (11 atkovotų kamuolių, Vaidas Čepukaitis – 8, Gintaras Kadžiuslis – 5,