„Prienai“ pralaimėjo, bet išsaugojo šansą iškovoti LKF taurę (su vaizdo komentarais)

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviomis „Prienų“ krepšininkų atakomis, ir tik po pusantros minutės žaidimo Paulius Ivanauskas išlygino rezultatą (2:2). Tiesa, nesėkmių ruožas prieniškiams tęsėsi, ir trečiąją pirmojo kėlinio minutę jie buvo atsilikę 6 taškais (9:3). Bet „Prienai“ nesiruošė žiūrėti, kaip tolsta aikštelės šeimininkai, ir po Siim Sanders Vene tritaškio rezultatą išlygino (11:11). Iki pat kėlinio pabaigos vyko apylygė kova. Visgi kėlinį dviejų taškų skirtumu laimėjo aikštelės šeimininkai (22:20).

Antrame kėlinyje rezultatas keitėsi sūpuoklės principu – aikštelės šeimininkai pabėgdavo (29:24, 34:29), „Prienai“ pasivydavo (29:29, 34:34). Kėlinio pabaigoje „Prienai“ įgijo trijų taškų pranašumą (38:41), bet sugebėjo keletą kartų suklysti ir leido „Pieno žvaigždėms“ laimėti likusią iki kėlinio pabaigos atkarpą 7:0; po dviejų kėlinių jie turėjo keturių taškų deficitą (45:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai pabėgo (50:43). Ir tada prabilo Artūras Milaknis: jo tritaškis sumažino atsilikimą iki keturių taškų (50:46). „Pieno žvaigždės“ dar kartą spurtavo ir įgijo 8 taškų skirtumą (54:46), bet „Prienai“ ir šį kartą neleido varžovams įsismaginti: jie ne tik sugebėjo pasivyti varžovus, bet ir persverti rezultatą savo naudai (58:59). Deja, paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Prienams“ nepavyko apsiginti ir po dviejų kėlinių jie vis dar turėjo dviejų taškų deficitą (61:59).

Ketvirtame kėlinyje „Prienai“ iškart išlygino rezultatą (63:63). Tiesa, aikštelės šeimininkai, kėliniui įpusėjus, pirmavo 5 taškais (70:65), bet S.S.Vene pataikė tritaškį ir rezultatą išlygino (73:73). „Pieno žvaigždės“ dar kartą išsiveržė į priekį (77:73). Artūras Milaknis sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (77:75). Iki rungtynių pabaigos likus  39 sek., „Prienai“ turėjo kamuolį savo rankose, bet suklydo ir prarado galimybę išlyginti rezultatą arba laimėti rungtynes.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos kovo 28 d. Prienuose.

„Prienų“ komandos strategas Virginijus Šeškus po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog buvo neblogos rungtynės ir bendrai jis patenkintas savo komandos žaidimu. Esą vyrai gerai sužaidė gynyboje, o elementarios klaidos puolime neleido sužaisti dar geriau. Anot stratego, pirmame kėlinyje  „nėjo“ tritaškiai, bet po pertraukos situacija pasikeitė.

V. Šeškus teigė, jog viskas spręsis rungtynėse Prienuose, nes nė viena komanda neturi ryškaus pranašumo.

LKF finalas „Pieno žvaigždės“ – „Prienai“ 77:75 (22:20, 23:21,16:18,16:16).