• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Liko žiemoti?

„Baltais pūkeliais krinta snaigės

Iš viesulingų debesų.

Išskrido paukščiai link dausų.

Tylu, jų meilės giesmės baigės.“

Viskas, liepų alėjukė prie Stadiono gatvės 26 namo stovi plika. Skirtingų rūšių liepos susodintos, tad sugrėbtus lapus išvežinėjo net du kartus. Kažin, ar neįkyrėjau Prienų seniūno pavaduotojai Astai savo žinutėmis jos facebook‘o paskyroje?

Alėjukei greit  trisdešimt metų, augo kartu su mano vaikais. Dabar ji iškasinėta, išvažinėta, jei dar būtų lapų prikritę, atrodytų visai liūdnai. Nemačiau, kad privačių mašinų vairuotojai taip išdykautų, bet darbinis transportas be skrupulų trumpina kelią, palikdamas ratų vėžias žalioje vejoje

Foto 5_Savartynas (1)

Gerai, kad medžiai jau pakankamai stiprūs ir su jais reikia skaitytis. Antraip nulaužtų, nuvažiuotų ir nė akim nemirkteltų.

Kaimyninio namo renovacija, atrodo, baigėsi, tačiau statybininkų namelis, panašu, liko žiemoti, kartu su kilnojamu tualetu.

Foto 2_Liepu aleja

Mūsų sodybose lauko išvietės visada buvo įkurdinamos už namo, tačiau šiuo atveju žaliasis namelis visu gražumo žiūri į pėsčiųjų taką, aplinkinių daugiabučių langus ir mašinų pristatytą kiemą. Ir dar, prie jo kaupiasi šiukšlės. Aš savanoriškai apsiėmiau tvarkyti liepų alėją, bet ar turiu kuopti šiukšlyną šalia išvietės? O šiukšlės dauginasi mikliai, jei jau atsiranda viena, tai tuoj jų bus daugiau

Foto 3_Liepu aleja

Kiek paėjus pėsčiųjų taku, prie tarnybinio pastato dangun stiebiasi dar trys liepos. Manau, ir jas paimsiu į savo globą, nes dabar atrodo graudžiai neprižiūrėtos. Prie jų glaudžiasi dar vienas žiemoti pasilikęs statybininkų namelis. Tarp nukritusių lapų, saugiai prisiglaudęs prie užpakalinės pastato sienos, netrikdomai auga sąvartynas.

Foto 4_Savartynas

Auklėjame žmones dėl netvarkos prie atliekų konteinerių, mokome rūšiuoti atliekas, grasiname baudomis, jei nesusiprotės geruoju, o ką aš matau, kaskart eidama link namų?

 Statybininkų nameliai, lauko tualetas ir naujai atsirandantys šiukšlynai prie mano liepų alėjukės lieka žiemoti?

Jolita Stačiokaitė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti