Lietuvos Regionų partijos Birštono skyriaus kandidatai į savivaldą

LRP sąrašas straipsniui

Laikas pokyčiams!

Turime puikią progą pristatyti Jums Lietuvos regionų partijos Birštono skyriaus kandidatų į savivaldos rinkimus sąrašą. Jo priekyje į Birštono savivaldybės merus vienbalsiu sprendimu iškeltas jaunas, principingas, mokslus užsienyje baigęs ir vakarietišką požiūrį į demokratiją bei rinkimus turintis politikas Helmanas Lik. Kartu su juo sąraše savivaldybės tarybos nariai – Valė Petkevičienė, Juozas Aleksandravičius, Daina Zdanavičienė, ne vienerius metus atstovaujantys Birštono gyventojams.

Demokratiniu principu sąrašą sudaro ne tik partijos atstovai, bet ir nepriklausomi kandidatai, kuriems rūpi Birštono ateitis. Kandidatų sąraše puikiai dera ir gyvenimiška patirtis, ir jaunatviškas veržlumas. Sąrašo narių amžiaus vidurkis – 45 metai. Daugiau nei pusė kandidatų turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą! Šeši sąrašo nariai turi patirties savivaldybės tarybos veikloje. Sąrašą sudaro įvairių profesijų, viešojo sektoriaus bei verslo atstovai, ilgametę patirtį savo pasirinktoje srityje sukaupę ir dar tik pirmuosius pasirinkimo iššūkius pasitinkantys žmonės. Džiaugiamės kandidatų sąrašo įvairove – jis spalvingas, kaip ir Lietuvos regionai: su savais lūkesčiais, pasiūlymais, kritika, viltimi, kad tikrai esame pajėgūs sąžiningai, kūrybingai dirbti Birštono kurorto ir savivaldybės žmonėms. Esame apsisprendę ryžtingai keistis bei kviesti bendruomenę dirbti pažangiau, skaidriau, rezultatyviau.

Lietuvių tautos išmintis sako, kad šeimininką pažinsi iš jo kiemo. Taigi, nuo jo ir pradėkim. Į tą patį kiemą galima pažvelgti iš įvairių pusių, skirtingu žvilgsniu ir iš skirtingos pozicijos. Jeigu žvelgtume birštoniečio akimis, Birštonas – mūsų namai, tuomet ir už tai, kaip gyvename ir norime jame gyventi, privalome būti atsakingi visi. Ketveri savivaldos metai suteikia galimybę pasitikrinti šeimininkui ir bendruomenei, ar vienodai matome, ar rūpinamės savo namais. Po Birštono savivaldybės posėdžio, vykusio sausio 26 d., labai garsiai pasidžiaugėme ir pasigyrėme subalansuotu 2023-iųjų metų savivaldybės biudžetu, kurio pajamos siekia daugiau nei 12.5 mln. eurų.

Didžiausią pajamų dalį – daugiau nei 8 mln. eurų – sudaro gyventojų pajamų mokestis. Taigi, mūsų nuomone, birštoniečiai, pajamų mokesčiu prisidėję prie savivaldybės biudžeto, turi būti ne tik deramai informuojami su visais pinigų paskirstymu susijusiais klausimais, bet ir turėti daugiau įtakos sprendžiant, kad biudžeto lėšos būtų naudojamos racionaliau, atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius. Dalyvaujamasis biudžetas yra tik pirmas žingsnis mūsų tikslo link, kad svarbiausi savivaldybės klausimai būtų sprendžiami išgirstant kiekvieną gyventoją!

Realybė tokia, kad didelę birštoniečių bendruomenės dalį šiandien neramina labai paprasti, su namų aplinka susiję klausimai: kad būtų saugios, renovuotos ar naujai išasfaltuotos gatvės, modernizuoti arba naujai įrengti šaligatviai, įvažiavimai į daugiabučių namų kiemus, įrengtos naujos arba išplėstos jau esamos automobilių stovėjimo aikštelės, nuolatos prižiūrimi ir pravažiuojami visi seniūnijoje esantys kaimo keliai ir keliukai, nepriklausomai nuo metų laikų, kad būtų kokybiškas vaikų ugdymas ir lavinimas, kad sveikatos priežiūra atitiktų gyventojų poreikius bei lūkesčius, kad gyvenimas karališkajame kurorte būtų saugus ir patogus jo šeimininkams – Birštono žmonėms. Rinkimai – geriausias egzaminas patikrinti ir pasitikrinti, ar gerai visus namų darbus atliko dabartinis savivaldybės šeimininkas ir savivaldos atstovai. Šį egzaminą būtina išlaikyti abiem pusėms: rinkėjams ir į savivaldą renkamiems atstovams. Kaip įprastai, pasiruošimas šiam nelengvam egzaminui prasideda ne rinkimų dieną prie balsadėžės, bet iškart, vos tik pasibaigus ankstesniems savivaldos rinkimams. Rinkėjai savivaldos atstovų darbą vertina visus ketverius metus. Pasirinkdamas savo atstovą, rinkėjas turėtų pasidomėti, koks buvo tarybos nario aktyvumas posėdžiuose, kokią žinutę jis siunčia rinkėjams: ar konkrečius darbus, ar gražią laikyseną filmuotame įraše socialiniuose tinkluose.

Mūsų kandidatų sąraše nėra savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie po rinkimų tarybos nario mandato tikrai nekeis į šiandieną užimamas pareigas, o yra tik „jaukas“ rinkėjui privilioti. Kaip šiuo atveju turi jaustis rinkėjas, pasirinkęs būtent tokio sąrašo kandidatą? Jis jausis ne tik nusivylęs, bet ir apgautas. Kyla klausimas, ar galime iš rinkėjo tikėtis aktyvios, pilietiškos, sąžiningos pozicijos, kuomet pati valdžia nėra sąžininga rinkėjo atžvilgiu.

Sėkmingiems rinkimams reikia mūsų visų atsakingo pilietiško požiūrio. Valstybė esame mes visi: ir tu, ir aš. Taigi, Birštono šeimininkais taip pat privalome būti visi, teisingai nuspręsdami ir pasirinkdami, kieno rankoms ir protams patikėsime savo ir savo vaikų ateitį. Mūsų pasirinkimas į Birštono savivaldybės merus kelti jauno žmogaus, Helmano Lik, kandidatūrą – tai puikus dermės ir grįžtamojo ryšio pavyzdys, tai patirties perdavimo iš kartos į kartą ir jaunatviško atkaklumo bei principingumo palaikymas.

AČIŪ kiekvienam Birštono savivaldybės gyventojui, kuris galvoja, kad pokyčių metas jau atėjo ir kad kiekvieno pareiga kovo 5-ąją dalyvauti rinkimuose yra jo teisė kurti savo namų – Birštono savivaldybės – ateitį!

Spaudai Vasario 9 LRP Birštonas

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Regionų partijos rinkiminės sąskaitos.

Taip pat skaitykite