• prienuspauda

   

   

   

   

Lietuvos krepšinio bendruomenėje dėmesio verti tik du klubai?

Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ vėl gali sulaukti malonės iš šalies valdžios, nes jie –išskirtiniai, o kiti klubai, galima suprasti, yra tik priedai prie jų. Ir nesvarbu, jog dviejų šalies „krepšinio gigantų“ pageidavimu sudarkomas šalies čempionatas arba kaitaliojamas tvarkaraštis jiems naudinga linkme, o likusios komandos tyliai priverstos taikstytis su tokiais jų išsišokimais.

Nors neretai išsakomos ir kitokios nuomonės, bet jos sunkiai sulaukia palaikymo. Tiesa, žadama, jog kitąmet LKL čempionatas bus vykdomas keturiais ratais, ir mūsų šalies komandoms tai bus pagrindinis sezono turnyras.

Ir „Žalgiris“, ir „Lietuvos rytas“ ir taip pritraukia stipriausius šalies rėmėjus, o kitoms komandoms jų surasti ne taip ir lengva, nors būtent likusiose komandose savo didįjį karjeros kelią pradeda šalies krepšinio ateitis. Išskirtinumas šioms dviems komandoms jaučiamas visur. Net televizija be entuziazmo transliuoja rungtynes be „gigantų“ dalyvavimo. Būtent taip kitoms komandoms atimamos galimybės pritraukti solidžius rėmėjus.

Keistai atrodo, kai per TV netransliuojamos net LKF taurės rungtynės, nors kaip tik šis turnyras parodo „antrosios šalies religijos“ sukurtos sistemos privalumus ir į šią sporto šaką pritraukia daugiau talentingo jaunimo.

Mūsų „super klubų“ pagrindą sudaro nemažas būrys legionierių. Tiesa, šių klubų komandų sudėtyse yra nemažai jaunų perspektyvių lietuvių, bet dažniausiai, kol sulaukia savo eilės žaisti, jie tobulinasi kitose komandose, kurios, pagal krepšinio funkcionierių logiką, turi „virti“ savo sultyse ir niekam nėra įdomios. Jei valstybė nori padėti krepšiniui, tai tegul geriau skiria lėšų rajonų sporto mokykloms, kurioms neužtenka pinigų transporto išlaidoms nuvykti į varžybas, o ne maitina pinigais išskirtinius šalies klubus, kurie neretai „gauna į kaulus“ nuo kitų „nereikšmingų“ komandų.

Taip, atstovauti šaliai prestižiniuose krepšinio turnyruose yra garbė ir kartu didžiulė atsakomybė. Šiemet daug ekipų žaidė ne tik LKL turnyre, bet ir kovėsi regioniniuose (BBL, VTB). Trys komandos dalyvavo Europos turnyruose: „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ – Eurolygoje, „Prienai“ – Europos taurės turnyre. Labai gaila, bet nei krepšinio, nei kita šalies sporto valdžia net nepabandė padėti „Prienų“ komandai, kad jai būtų leista Europos taurės turnyro namų rungtynes žaisti savo arenoje, o ne svetimoje, nors ir legendinėje.

Šis faktas parodo, kad provincijos gerovė niekam neįdomi, nors deklaruojančias apie tai galvas ir suskaičiuoti būtų sunku.

Mes visi džiaugiamės mūsų šalies sportininkų, tarp jų ir krepšininkų, pasiekimais. Bet nesinori, kad mūsų visų pinigai būtų dalinami ne už nuopelnus, o išskirtinai už tai, jog kažkas tiesiog, kažkieno įsitikinimu, to nusipelnė.

Padėti reikia sistemai, kuri funkcionuoja bendram tikslui, o ne „dievaičiams“, nes jiems esą sunku. Sunku visiems. Premjero pažadėti milijonai mūsų „krepšinio didikų“ problemų neišspręs, todėl būtų protingiau juos panaudoti vieno ar kito rajono mokyklos sporto salei renovuoti, kad mokiniai krepšinio nežaistų taip vadinamose kišenėse.

Jei kas nors nematė, kaip atrodo tokios sporto salės, atvažiuokite, parodysiu.

Karolis Urba

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. vakaris

  Tikra tiesa, ką jau pranešimai apie sportinius pasiekimus tegirdime apie užsienio klubus, o ką, Lietuvoje nevyksta varžybų? Vien tik Krašto vitrina kiek paviešina regiono sportininkų laimėjimų. o per Lietuvą olia lia kiek yra. Nereikia regioninių, juk sportinis gyvenimas verda ir kitose sporto šakose: stalo tenisas, orientavima, futbolas ir kiti, visų taip greitai nesuminėsi. televizija ir radijas težino tik dvi komandas. Matyt nelabai „išprusę“ sporto praneįėjai šioje srityje.

  Atsakyti
 2. nuomone

  Labai geras straipsnis. Labai tikslios įžvalgos. Man jau senokai užkliuvo toks faktas kai per LNK ir TV3 sporto pranešimus neskelbiami rezultatai kitų krepšinio klubų, išskyrus mūsų šalies „grandų“ (tai Lietuvos ryto ar Žalgirio) kurie turi išskirtinę teisę būti paminėti. Labai gaila kad turime tik dvi Lietuvoje krepšinio komandas. O apie Valstybės paramą Žalgiriui tai absurdas, kodėl mes mokesčiu mokėtojai turim mokėti už netinkamą klubo valdymą.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti