Lietuvos karšto oro balionų čempionatą antrą kartą iš eilės laimėjo Laurynas Komža

LSP_8832

Birštone trečius metus iš eilės vykusiame 29-ajame Lietuvos karšto oro balionų čempionate keturias dienas varžėsi 26 Lietuvos pilotai. Varžybų išsiilgusiems sportininkams permainingas oras nesutrukdė –  iš planuotų šešių varžybinių skrydžių įvyko penki, jų metu pilotai atliko 23 įvairaus sudėtingumo užduotis. Auksas atiteko Europos vicečempionui ir pernai metų Lietuvos karšto oro balionų nugalėtojui Laurynui Komžai (16528 taškai), antrąją vietą užėmė Vytas Kerdokas (16328 taškai), o trečiąją – Tadas Gegevičius (16195 taškai).

„Šių metų čempionate matėme didelę konkurenciją – pirmasis šešetukas visų varžybų metu pretendavo į čempionų titulą. Džiaugiamės, jog renginys pavyko puikiai – oras buvo palankus sportinei oreivystei, sportininkai galėjo išbandyti savo meistriškumą tradicinių ir naujų užduočių metu, o Birštono gyventojus ir svečius džiugino spalvingas reginys danguje“, – teigia renginio organizatorius, oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas.

20210613-1

Pasak Ž. Kazlausko, džiugu ir dėl oreivių bendruomenėje puoselėjamų ir naujai kuriamų tradicijų. Šiais metais įsteigtas naujas prizas nugalėtojui – karšto oro baliono ventiliatorius, o jauniausiam pilotui pasiūlyta startinio mokesčio kompensacija. Birštone antrais metais iš eilės organizuotas oreivių paradas – čempionato komandos, važiuodamos kurorto gatvėmis ir leisdamos liepsnas sukūrė įspūdingą reginį ir tapo tradicinės miesto šventės kulminacija.

Ketvirtą vietą čempionate užėmė Rimas Kostiuškevičius (16153 taškai), penktąją – Vytautas Sviderskis (16011 taškai), o šeštoji atiteko Martynui Lyčiui (15949 taškai).