„Prienų“ komanda panaikino 17 taškų deficitą ir laimėjo pirmąsias LKF ketvirtfinalio rungtynes

„Prienų“ krepšininkai ir be kelių traumuotų pagrindinių žaidėjų sugebėjo panaikinti 17 taškų deficitą, išsilaikyti du kėlinius, o ketvirtame užtikrinti pergalę 7 taškų skirtumu (84:91).

Rungtynių pradžioje išvykoje žaidusios „Prienų“ komandos nebuvo galima atpažinti. Viena klaida keitė kitą, ir per pirmą pirmojo kėlinio pusę „Lietkabelio“ komanda sugebėjo įgyti net 17 taškų pranašumą (21:4). Tokia klaiki pradžia supykdė „Prienų“ vyr. trenerį Virginijų Šeškų ir jis išėmė iš aikštelės vienintelį tikrą įžaidėją Paulių Ivanauską, patikėdamas šią poziciją Gintarui Kadžiuliui. Toks sprendimas pasiteisino su kaupu, nes, pirmiausia, G. Kadžiulis pelnė iš eilės 9 taškus ir sumažino prieniškių atsilikimą iki 9 taškų (23:14), o vėliau ir komandos draugai pradėjo taikliai atakuoti varžovų krepšį. „Prienų“ komanda ne tik išlygino rezultatą, bet ir po pirmojo kėlinio pirmavo dviem taškais (23:25).
Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai sėkmingai spurtavo ir įgijo 5 taškų pranašumą (37:32). Bet „Prienų“ krepšininkai šį kartą neleido varžovams pabėgti, ir po Armino Urbučio dvitaškio vėl persvėrė rezultatą savo naudai (40:41). Kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ pirmavo dviem taškais, bet G. Orelik baudos metimais rezultatą išlygino (45:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje nė vienai komandai nepavyko rimčiau atitrūkti: pirmavo tai viena, tai kita. „Prienus“ į priekį traukė Arminas Urbutis, pataikęs du tritaškius iš eilės. Visgi „Lietkabeliui“ pavyko įgyti 5 taškų pranašumą (61:56), bet „Prienai“ ne tik panaikino atsilikimą, bet po trijų kėlinių pirmavo penkiais taškais (62:67).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Prienų“ komanda per tris minutes įgijo 11 taškų pranašumą (66:77), o  iki rungtynių pabaigos likus 4 min., jau turėjo 16 taškų persvarą (70:86). Tačiau aikštelės šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą ir rungtynių pabaigoje sumažino atsilikimą iki 7 taškų (84:91), tačiau įveikti LKL lyderio nepajėgė. „Prienai“ iškovojo sunkią, bet pelnytą pergalę pirmose LKF ketvirtfinalio rungtynėse.

Permainingose rungtynėse prieniškiai parodė tvirtą charakterį. Pirmiausia kaip ir dera kapitonui, iniciatyvos ėmėsi G. Kadžiulis, paskui prabilo G. Orelik, vėliau puolime siautėjo A. Urbutis, kurį ketvirtame kėlinyje sėkmingai kamuoliais „maitino“ P. Ivanauskas.

„Prienų“ komandoje naudingiausiai sužaidė Gediminas Orelik, kuris pelnė 28 taškus, atkovojo 11 kamuolių (naudingumo koeficientas 39), 32 taškus įmetė Arminas Urbutis (naudingumo koeficientas 30), 13 – Gintaras Kadžiulis ( 4 rezultatyvūs perdavimai), 10 – Arnas Labuckas, 6 – Artūras Valeika (8 atkovoti kamuoliai),  2 – Paulius Ivanauskas (5 rezultatyvūs perdavimai).

Trenerio komentaras

„Prienų“ komandos strategas V. Šeškus po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com pabrėžė, jog pirmoje pirmojo kėlinio  pusėje viskas prasidėjo nuo pirmų iš po krepšio nepataikytų metimų, vaikiškų klaidų, tad reikėjo permainų, ir minutės pertraukėlės metu nutarė pakeisti gynybos sistemą. „Kai apsigini, tai ir puolime pradeda sektis. O jei rimtai, tai vyrams pasakiau, jog Lietuvos čempionato lyderis negali taip žaisti ir leisti varžovams pirmauti tokiu skirtumu“.

Pusė darbo padaryta, dabar laukia atsakomosios rungtynės namuose.