Prastas tritaškių pataikymas ir klaidos – lygu pralaimėjimui

Prienų „CBet“ krepšininkai pirmosiose LKL čempionato rungtynėse Panevėžyje su „Lietkabeliu“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti varžovui ir pralaimėjo mačą 13 taškų skirtumu (74:61).

Rungtynių pradžia nuteikė pozityviai. „CBet“ komanda gerai tvarkėsi ir neleido aikštelės šeimininkams šeimininkauti savo baudos aikštelėje bei buvo gan aktyvi varžovų baudos aikštelėje. Antrajame kėlinyje „CBet“ pradėjo vis dažniau klysti ir leido varžovams įgyti 8-9 taškų persvarą. Tiesa, užsispyrę Prienų komandos žaidėjai sugebėjo sumažinti skirtumą. Deja, iškart po didžiosios pertraukos Manto Šerniaus auklėtiniai gavo gerą kibirą šalto dušo ir atrodė pasimetę. Dviženklis skirtumas šoktelėjo iki 21 taško ir tik tada „CBet“ vyrukai pabandė kilti ir šiek tiek situaciją pagerino. Bet perlaužti žaidimo eigą Prienų komandai nepavyko. Puolimas strigo, metimai skriejo pro šalį, klaidos tik didino neužtikrintumą. Pralaimėjimas nebuvo netikėtas. „CBet“ komandai dar trūksta susižaidimo. Arnas Velička per daug laiko praleidžia su kamuoliu, lyg nematytų aikštelėje kitų žaidėjų. Deja, bet nesimatė kažkokių namų darbų, o tolimoji artilerija neturėjo progų mesti iš laisvų pozicijų.

LIETKABELIS -CBET  74:61  (14:14, 22:16, 19:11, 19:20)

IMGP3238

Rungtynės prasidėjo pražanga prieš Arną Veličką ir jis šaltakraujiškai sumetė abi baudas (0:2). Aikštelės šeimininkai atsakė greitu tritaškiu (3:2). Vaidas Čepukaitis užbaigė ataką tiksliu metimu iš po krepšio (3:4). „Lietkabelis“ pataikė dvitaškį, o Mindaugas Lukauskis įsūdė tritaškį (5:7). Kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai įgijo 2 taškų persvarą (9:7). Lukas Uleckas gražiu metimu rezultatą išlygino (9:9). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Skylaras Spenceris išvedė „CBet“ į priekį (11:13). Visgi, pirmasis kėlinys pasibaigė taikiai (14:14).

IMGP3228

Deja, antrasis kėlinys prasidėjo klaidomis puolime ir „Lietkabelis“ pabėgo į priekį (20:14). Luko Ulecko prasiveržimas baigėsi taikliu dvitaškiu su pražanga (20:17). Aikštelės šeimininkai atsakė tritaškiu ir dvitaškiu (25:17). Prienų „CBet“ strategas paėmė minutės pertraukėlę. Regimantas Miniotas iššovė dvitaškį (25:19), bet svečiai neapsisaugojo nuo tolimo metimo (28:19). Vaidas Čepukaitis pataikė iš po krepšio (28:21). Deja, apsiginti „CBet“ nepavyko (30:21). Pagaliau Martynas Varnas pataikė antrąjį Prienų komandos tolimą metimą (30:24).

Likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. komandas jau skyrė 9 taškai (34:25). Karolis Guščikas pelnė dvitaškį (34:27), komanda apsigynė ir Vaidas Čepukaitis stojo prie baudų linijos. Vienas metimas buvo taiklus (34:28). Iki kėlinio pabaigos komandos apsikeitė taikliais metimais ir po dviejų kėlinių „CBet“ turėjo 6 taškų deficitą (36:30).

Trečiojo kėlinio pradžioje „CBet“ komandai prasidėjo tikras košmaras. Varžovų krepšys buvo lyg užburtas, užtat į Prienų komandos krepšį kamuoliai skriejo vienas po kito. Trijų minučių atkarpa buvo pralaimėta 0:12 (48:30). Dar po kelių minučių komandas skyrė 21 taškas (53:32). Po tokio šalto dušo Prienų komandos žaidėjai atsipeikėjo tik likus iki kėlinio pabaigos apie 4,5 min. Arnas Velička pelnė dvitaškį ir baudos metimą, Lukas Uleckas – dvitaškį, dar vieną metimą pataikė Arnas Velička ir komandas jau skyrė tik 14 taškų (53:39). Per likusį kėlinio laiką komandos apsikeitė dvitaškiais (55:41).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Prienų komanda sumažino skirtumą iki 10 taškų (59:49). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys 10 taškų (62:52). Deja, likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. „Lietkabelis“ pirmavo 16 taškų (72:56). Visgi, per likusį laiką pavyko sumažinti skirtumą iki 13 taškų (74:61), bet ne daugiau.

Prienų „CBet“ gretose rezultatyviausiai žaidė abu centrai. Skylaras Spenceris pelnė 10 taškų, o Vaidas Čepukaitis – 9. 8 taškus įmetė Arnas Velička, kuris taip pat atkovojo 7 kamuolius. Taškus pelnė visi „CBet“ žaidėjai, kurie gavo šansą išeiti į aikštelę.