LaVaro „Vytautas“ pralaimėjo ir antrąsias „Big Baller Brand International“ turnyro rungtynes

IMGP6793

Vasario 26 d. „Big Baller Brand International“ turnyro rungtynės tarp Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Ščecino „King Szczecin“ komandų parodė, jog laimėti, žaidžiant be gynybos ir su prastu pataikymu, neįmanoma. Stojęs šiame turnyre prie „Vytauto“ vairo LaVaras Ballas gavo antrąją pamoką, jog krepšinis – tai ne tik „bėk ir mesk“. Lenkijos komanda aktyviai gynėsi savo baudos aikštelėje ir nesuteikė šansų „Vytauto“ krepšininkams laisvai atakuoti. O žinant, jog „Vytauto“ komanda ne visa grįš prie savo krepšio, puolime buvo pakankamai progų pelnyti taškus. Ščecino komanda kontroliavo visas rungtynes, jų pataikymas iš tritaškio zonos siekė 44 % (11/25), o „Vytauto“ tik 14,3 % (6/42). Lenkijos komanda laimėjo ir kovą po krepšiais (56/38), todėl jos pergalė 128:96 niekam nekėlė abejonių.

„Vytautui“ LiAngelo Ballas pelnė 26 taškus (1/9 tritaškiai), 16 taškų Edvino Šeškaus sąskaitoje (2/7 tritaškiai). Po 13 taškų pelnė Egidijus Dimša ir Regimantas Miniotas.

Lenkijos komandoje 24 taškus pelnė Tauras Jogėla.

„Vytautas“ – „King Szczecin“ 96:128 (24:34, 24:27, 30:32, 18:35)

Rungtynių pradžioje „Vytauto“ komandai žaidimas visiškai nesiklijavo. Gynybos nebuvo, o puolimas strigo ir Lenkijos „karaliai“ per dvi minutes įgijo 9 taškų persvarą (2:11). Visi LaVaro Ballo bandymai priversti žaidėjus taikyti spaudimą po visą aikštę neduodavo naudos ir kėliniui įpusėjus komandas skyrė 12 taškų (10:22). Antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkams pavyko pristabdyti svečių spurtą ir po pirmojo kėlinio „Vytauto“ taškų deficitas siekė 10 taškų (24:34).

Antrajame kėlinyje pasijautė pirmi sėkmingesni Prienų-Birštono komandos veiksmai aikštelėje. Tiesa, kėlinio pradžioje Lenkijos komanda įgijo 14 taškų persvarą (28:42), bet „Vytautui“ pavyko sumažinti skirtumą iki 8 taškų (43:51). Visgi, paskutines 3 kėlinio minutes geriau sužaidė svečiai ir po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 13 taškų (48:61).

Pirmoje trečiame kėlinio pusėje „Vytautui“ pavyko priartėti prie pirmaujančių lenkų (68:73), bet stebuklo neįvyko ir Mindaugo Budzinausko kariauna po trijų kėlinių padidino persvarą iki 15 taškų (78:93).

Ketvirtajame kėlinyje „Vytauto“ žaidimas visiškai išsiderino. Metimai skriejo pro šalį, taip vadinamas presingas šlubavo ir „karaliai“ iš Ščecino dominavo aikštelėje. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 18 taškų (88:106), o rungtynes „Vytautas“ pralaimėjo 32 taškų skirtumu (96:128).