LaVaro Ballo vadovaujamas „Vytautas“ gavo antausį nuo „VEF“ jaunimo

Vasario 25 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai, vadovaujami LaVaro Ballo, žaidė „Big Baller Brand International“ turnyro rungtynes su Rygos „VEF“ komanda, kurią sudarė jaunimas, ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 133:141. Rungtynės aiškiai parodė, jog LaVaras Ballas visiškai nesusitvarkė su mačo įtampa, o jo propaguojamas puolimo stilius gavo antausį.

Tiesa, pirmasis kėlinys nerodė prastos pabaigos. „Vytautas“ laimėjo kėlinį 24 taškų skirtumu (49:25), pataikęs net 11 tritaškių. Kitus kėlinius jau laimėjo svečiai iš Rygos (22:38, 31:32, 31:46).

„Vytauto“ žaidėjai išmetė net 73 tritaškius, o pataikė tik 26. „VEF“ komanda tolimus metimus metė 50 % taiklumu (22/44). Latviai sėkmingai tvarkėsi arčiau krepšio (35/62), o aikštelės šeimininkai tik 38 kartus atakavo iš dvitaškio zonos. Rygos komanda geriau kovojo dėl kamuolių (65/50).

„Vytauto“ gretose pasižymėjo Edvinas Šeškus, kuris per 22 min. pelnė 35 taškus (8/15 tritaškiai, 5/5 dvitaškiai). Broliukai Ballai aikštelėje išbuvo 32 (LaMelo) ir 35 (LiAngelo) minutes ir pelnė atitinkamai 31 ir 32 taškus. Bet jų pataikymas siekė tik 30 ir 26 procentus. Užtat jie abu išmetė pusę visų komandos metimų.

Kaip ir galima buvo tikėtis, LaVaro Ballo vadovaujama „Vytauto“ komanda mažai dėmesio skyrė komandiniams veiksmams, ir tritaškiai liejosi laisvai. Per pirmąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pataikė 11 tolimų metimų, svečiai iš Rygos – 4. Kėliniui įpusėjus Prienų-Birštono komandos pranašumas siekė 14 taškų (26:12), o po pirmojo kėlinio komandas skyrė 24 taškai (49:25).

Deja, antrajame kėlinyje buvo taiklūs tik 3 tolimi šūviai, svečiai įmetė tuos pačius keturis. Bet užtat „VEF“ komandos jaunimas sėkmingai atakavo iš po krepšio ir dviejų taškų zonos. Ir nors kėlinio viduryje „Vytauto“ persvara siekė 26 taškus (69:43), antroje jo pusėje jinai pradėjo tirpti lyg pavasarinis sniegas ir po dviejų kėlinių komandas skyrė tik 8 taškai (71:63).

Antrajame kėlinyje pradėjusi spurtą „VEF“ komanda ir po pertraukos nemažino apsukų. Bandęs pabėgti „Vytautas“ buvo pristabdytas, o tarp komandų skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (102:95).

Ketvirtajame kėlinyje latviai galutinai perėmė iniciatyvą ir visi LaVaro Ballo bandymai savo berniukų pagalba išgelbėti rungtynes baigėsi šnipštu. „VEF“ neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir šventė pergalę (133:141).