•  

     

     

     

Laukto šilumos tarifo sumažinimo iki 4 ct/kWh nebus?

Rankos paspaudimas, o kas mintyse?

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybės ir centralizuotos šilumos tiekėjo UAB „Prienų energija“ susitarimas dėl Jiezno katilinės perdavimo AB „Prienų šilumos tinklai“ ir šilumos tarifo sumažinimo iki 4 ct/kWh taip ir liko nepasirašytas, nors tam kliūčių lyg ir nebuvo. Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, susitarimas stringa, nes jam nepritarė Kainų ir energetikos kontrolės komisija. UAB „Prienų energija“ direktorius Vaidas Povilėnas, patvirtinęs faktą, jog susitarimas tikrai nepasirašytas dėl procedūrinių dalykų, kurių nepanoro įvardinti, pasakė, jog šilumos tarifas nuo spalio 1 d. vienareikšmiai mažės, bet ne 3,98 ct/kWh, o 1,93 ct/kWh. Šis sumažėjimas neįtakojamas Jiezno katilinės perdavimu, todėl tarifas bus sumažintas ir nepasirašius susitarimo.
Tiesa, V. Povilėnas tiki, kad ištaisius procedūrinius pažeidimus, susitarimas gali įsigalioti nuo lapkričio 1 d.
Kai kurie specialistai abejoja, ar verta keisti katilinės pavaldumą prasidėjus šildymo sezonui, ir laiko jį netinkamu.
Šioje daug žadančioje istorijoje atsivėrė daug neaiškumų. Nesuprantama, kodėl Kainų ir energetikos kontrolės komisijos nepritarimas išaiškėjo tik po to, kai susitarimas buvo suderintas ir gautas Tarybos pritarimas. Apie kokius procedūrinius pažeidimus kalbama?
Kainų ir energetikos kontrolės komisijos rašte (11.10.03), kuriuo atsakoma į raštišką UAB „Prienų energija“ paklausimą (11.09.30), pažymėta, jog „komisija neprieštarauja Prienų rajono savivaldybės ir UAB „Prienų energija“ siekiams sumažinti šilumos kainą vartotojams, tačiau šie sprendimai turi neprieštarauti šilumos kainodarų reglamentuojančioms teisės aktų nuostatoms“.
Tokiu būdu iš komisijos atsakymo aišku, jog UAB „Prienų energija“ direktorius lyg ir apsimelavo, nes Tarybos posėdžio metu paklaustas, ar šis susitarimas suderintas su Kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsakė teigiamai.
Įdomu ir tai, kad laiškas komisiją pasiekė būtent rugsėjo 30 d., nors V. Povilėnas naujienų portalui kvitrina.com tvirtino, kad susitarimas bus pasirašytas kaip tik tą dieną.
Komisija gi neprieštarauja, kad kainos dedamosios būtų perskaičiuotos jau dabar, o ne 2012 m. kovą.
Savivaldybės administracija siunčia aiškų signalą: nebus tarifo sumažinimo, nebus ir katilinės perėmimo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti