•  

   

   

   

   

Lauko kodinės durys – kliūtis vagišiams

Kai daugeliui gyventojų prasideda atostogos, vagims – tikras darbymetis. Vagišius pagauti ir izoliuoti nuo visuomenės sunku. Jie dažnai darbuojasi labai profesionaliai ir žaibiškai. Pasirinkdami įvairius veikimo būdus, nusikalstamo pasaulio atstovai įsilaužia į patalpą per keletą minučių ar keliasdešimt sekundžių.

Tampa įprasta, kad didžiausias procentas visų padaromų nusikalstamų veikų – vagystės iš patalpų. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai pastebi, kad beveik visada laužiamasi į tuos butus, kurių išorinės durys atrodo paprastesnės, lengvai įveikiamos. Dažniausiai sugadinamos durų spynos. Visas procesas užtrunka kelias minutes, todėl nepastebėti vagys gali daugiau laiko skirti nusikalstamiems veiksmams patalpoje. Dėl to, kad ilgapirščiai pakankamai greitai įsilaužia ar atrakina duris, gyventojai turėtų apsunkinti jiems „darbą“ užrakindami visas spynas, užraktus, kokie tik yra duryse. Patartina į duris įmontuoti kelias skirtingų konstrukcijų spynas – taip laimėsite laiko, nes atrakinti duris bus keblu ir sudėtinga. Didelė tikimybė, kad per tą laiką nusikaltėlį pamatys kaimynas ir praneš policijai arba Jums.

Kaip rodo praktika, ilgapirščiai nesikėsina į tuos butus, kuriuos saugo saugos tarnybos ir tai byloja ant durų užklijuoti lipdukai. Anot pareigūnų, būsto signalizacija – pati patikimiausia apsisaugojimo priemonė pirmųjų aukštų gyventojams.

Dažnas atvejis, kai nusikaltėliams „darbą“ palengvina  patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. Tuomet iš buto dingsta daiktai, laikomi prieškambaryje, t. y. drabužiai, rankinės, jose buvę dokumentai, pinigai, mobilieji telefonai, kiti vertingi daiktai. Tokios specializacijos vagys moka dirbti tyliai, greitai ir dažnai gyventojai pasigenda savo daiktų  tik praėjus  valandai ar kelioms. Vagystės iš nerakintų butų įvykdomos ir anksti ryte, ir vakare, netgi bute esant šeimininkams. Taigi nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų ir būdami juose.

Policija perspėja nepalikti plačiai atvertų lauko kodinių durų, kurias pavasarį ir vasarą gyventojai palieka atviras vėdindami laiptinę, juolab, kai daugelis namo gyventojų išvykę atostogauti. Taip elgdamiesi patys darote paslaugą ilgapirščiams. Daugiabučiuose įmontuotos kodinės durys – tai kliūtis, neleidžianti patekti į namo laiptinę nekviestiems svečiams, kadangi specialios durys atlieka apsaugos funkciją.

Prašome gyventojus pastebėjus laiptinėje nepažįstamus įtartinus žmones, slankiojančius apie butų duris ir tikrinančius ar jos užrakintos, nedelsiant skambinti Bendruoju pagalbos tel. 112.

 

POLICIJA PATARIA:

 • Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą, neatskleiskite jiems durų kodo.
 • Įstatykite buto duryse dvi spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.
 • Dieną, būdami namuose, atkreipkite dėmesį į nepažįstamus asmenis. Kilus įtarimui, praneškite Bendruoju pagalbos tel. 112.
 • Bendraukite su kaimynais.
 • Burkitės į saugios kaimynystės grupes.
 • DĖL VERTINGŲ DAIKTŲ PREVENCINIO ŽYMĖJIMO KREIPKITĖS  tel. (8 315)  55 756.

 

 Alytaus apskrities VPK informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti