Laukia dideli darbai

Vilija Čiapaitė

Rodos, visai neseniai buvo metų pradžia. Trapukiečiai dirbo, triūsė, liejo prakaitą ruošdami naujus repertuarus, šokius. Dabar gi jau baigiasi lapkritis. Sakyčiau – atsakingas momentas, kuomet reikia atsiskaityti sau, aplinkiniams. Ne taip toli ir 2014 metai, tad būtina tinkamai pasiruošti jubiliejinei Lietuvos dainų šventei.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių ansamblio „Trapukas“ vyresniųjų grupė (vad. Darius Žilinskas) dalyvavo respublikiniame konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“, rengiamą kas dveji metai Širvintose. Grįžo ne tuščiomis – kolektyvas užėmė pirmąją vietą. Dar neataušus įspūdžiams pakalbinau meno vadovą ir baletmeisterį Darių Žilinską ir paprašiau papasakoti apie konkursą bei pasidžiaugti laimėjimu.

Pasak Dariaus Žilinsko, kolektyvas šiam konkursui ruošėsi labai rimtai ir norėjo pasirodyti gerai, nes tai laiptelis Lietuvos dainų šventės link. Buvo paruošti trys šokiai: „Miestelėnų polka“, „Karvelio polka“, „Kon saka?“ Respublikinio konkurso sambūrio tikslas – aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, puoselėti sceninio šokio tradiciją, skatinti kurtis naujus suaugusiųjų šokių kolektyvus, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias vidutinio amžiaus žmonių šokių grupes, ieškoti naujo repertuaro. Dar viena konkurso sąlyga – kolektyvas negali pristatyti programos, rodytos ankstesniuose konkursuose. Buvo pageidaujama, kad į programą būtų įtraukti naujų arba rečiau šokamų kompozicijų, įvairaus charakterio ir nuotaikos šokių (gali būti sukurti pačių vadovų).

Be to, konkursas vyko trimis etapais, tai miestelių ir kaimų, rajonų centrų ir miestų grupių kolektyvų pasirodymai. Bene gausiausi buvo rajonų centrų grupės kolektyvai, atvykę iš Gargždų, Radviliškio, Marijampolės, du kolektyvai iš Jurbarko, Širvintų, Zarasų, Anykščių, Joniškio ir Prienų.

Šokėjai, kaip ir pats vadovas, jaudinosi, nes daug šokių dubliavosi, o nugalėtojais tapo tie, kurie buvo geriausiai paruošę programą. „Matyt mes buvome pasiruošę geriau“, – šypsodamasis sakė Darius. Konkursas tikrai buvo varginantis, nes vyko visą dieną, tačiau kulminacija tikrai viską pateisino ir šalin nustūmė nuovargį, kai kolektyvas laimėjo pirmąją vietą. Be to, buvo išrinktas šauniausias sambūrio šokėjas, o juo „Trapuko“ šokėjas Aivaras Berulis.

Taigi sambūris – konkursas jau užverstas lapelis, o kolektyvo laukia dideli darbai. Džiugu, kad trapukiečiai su pasididžiavimu sutiks Naujuosius metus, nes jų laimėjimai tikrai svarūs ir tai tramplinas šuoliui į Lietuvos dainų šventės paruošiamuosius darbus. O niekada nenuleidžiantis rankų ir šokiu gyvenantis D. Žilinskas jau kuria naujus planus ir mąsto apie naujų žingsnelių pritaikymą šokio sūkuryje.

Taip pat skaitykite