•  

     

     

     

Lankėsi Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos delegacija

Rugpjūčio 29 d. Birštono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos delegacija. Ją sudarė viceministras Daumantas Lapinskas, ministerijos kancleris Gediminas Miškinis, Europos Sąjungos paramos koordinavimo departamento direktorė Rita Armonienė ir Turizmo politikos skyriaus vedėja Laura Paulauskienė. Didžiojoje savivaldybės salėje svečius priėmė merė Nijolė Dirginčienė, vicemeras Juozas Aleksandravičius, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, kiti atsakingi savivaldybės tarnautojai. Taip pat susitikime dalyvavo Šiaulių banko tarybos pirmininkas Arvydas Salda,  Harmonizavimo parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas, Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križanauskienė, Lietuvos kurortų asociacijos vykdančioji direktorė Jurgita Kazlauskienė, „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė, sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys ir laikinai einanti Birštono TIC direktorės pareigas Rūta Kapačinskaitė.
Šio susitikimo tikslas buvo Ūkio ministerijos delegacijai pristatyti Birštono viziją ir įgyvendinamus plėtros projektus. Savivaldybės merė pasveikino susirinkusius „į patį gražiausią ir nuostabiausią Lietuvos kurortą, kuris turi karališkas šaknis ir gilią, turtingą istoriją“. Kaip teigė N. Dirginčienė, dabar svarbu kalbėti apie 2014-2020 m. laikotarpį, naujus Birštono kurorto uždavinius, iššūkius ir perspektyvą.
Viceministras D. Lapinskas kalbėjo, kad Ūkio ministerija pasiruošusi tarpininkauti ir remti Birštono kurorto iniciatyvas, ir pasidžiaugė, kad galėjo prisidėti prie miesto plėtros projektų įgyvendinimo. Pasak viceministro, atvykus į Birštoną, atsiskleidžia grožis, kurio nepamatysi įgyvendinamų projektų popieriniame variante. 2014-2020 m. programai Ūkio ministerija siekia padėti filosofinius ir materialinius pagrindus.
Ministerijos kancleris G. Miškinis sakė, kad Lietuvos sveikatinimo ir sveikatos turizmas yra tema numeris vienas, todėl džiaugėsi galimybe Birštone išplėtoti produktyvią diskusiją. Merė N. Dirginčienė pastebėjo, kad nėra teisingas siekis sulyginti visus kurortus, todėl prasminga vystyti ir tobulinti esamą infrastruktūrą.  Susitikimo su Ūkio ministerijos vadovais metu buvo kalbama ir apie sprendimus, kurie galėtų iš esmės pakeisti situaciją Lietuvos kurortuose, padaryti juos patrauklesniais tarptautinėje rinkoje. Merė N. Dirginčienė išsakė keletą principinių pasiūlymų sprendžiant ir šią problemą. Ji siūlė įkurti Lietuvoje  (kitų šalių pavyzdžiu) specialias ekonomines zonas, kuriose būtų sudarytos ypač patrauklios sąlygos verslo vystymui ir investicijų pritraukimui.
Viceministras D. Lapinskas išsakė du komentarus dėl regioninės plėtros programos: viena – jos bus toliau plėtojamos, todėl daugiau dėmesio bus skiriama baseinams, sporto centrams įrengti; antra – stengsis mažinti skirstymo metodus, kurie iškraipo konkurenciją. „Verslas daro ne tuos projektus, kuriuos strategiškai yra verta daryti, bet tuos, kuriems gali gauti paramą“. Kancleris G. Miškinis pritarė, kad verslo projektams yra būtina keisti finansavimo formą. Taip pat sakė, kad dėl nacionalinės pažangos programos galutinis sprendimas dar nėra priimtas, tačiau svarbu dalyvauti diskusijose. Ūkio ministerijos atstovai džiaugėsi, kad Birštone jie gavo išsamią informaciją apie lūkesčius, siejamus su ministerijos veikla ir tolimesnės kurortinės, turistinės veiklos planus. Svarbiausia yra įvairiomis priemonėmis pasiekti, kad Lietuvos gyventojai atostogautų, ilsėtųsi ir poilsiautų savoje šalyje.
Po susitikimo Savivaldybėje svečiai apžiūrėjo objektus, centrinį parką, renovuotus  medinės architektūros pastatus bei dviračių takus, kuriems buvo skirtos ES lėšos.
Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti