•  

     

     

     

Laikas, patikrinęs draugus

IMGP8333Į jaukią Birštono vienkiemio seniūnijos salytę sausio 3-iąją rinkosi žmonės, kurie norėjo susitikti, paminėti gražų bendruomenės dešimties metų jubiliejų.

2003 metais, turėdama 22 narius, bendruomenė pradėjo savo veiklą. Birštono seniūnijoje tai buvo viena pirmųjų pradėjusių veikti bendruomenių ir tapusi pavyzdžiu kitų kūrimuisi. Gyvenvietėje gyvena įvairaus amžiaus, įvairių profesijų, pomėgių gyventojai. Veikia biblioteka, vaikų darželis – mokykla, medicinos punktas, parduotuvė, ūkininkų ūkiai. Visus juos subūrė vienas tikslas – pagerinti čia įsikūrusių žmonių gyvenimo kokybę, būti matomais, gražinti kraštą, nupūsti laiko dulkes nuo senų liaudies papročių ir tradicijų bei jas puoselėti.

Iš istorijos aruodų

Pirmajame steigiamajame bendruomenės susirinkime 2003 metų lapkričio 13 dieną buvo priimti Birštono vienkiemio bendruomenės įstatai, išrinkta taryba iš 7 narių. Ją sudarė Vytas Kederys, Birutė Magdelena Vokietaitienė, Jonas Kederys, Alva Lišauskienė, Dalia Elena Banienė, Birutė Ona Žibienė ir Jonas Rukas. Pirmininku buvo išrinktas V. Kederys, pavaduotoja – B. M. Vokietaitienė. Tą pačią dieną įvykusiame naujosios bendruomenės tarybos posėdyje nariai pasiskirstė pareigomis. Norisi pridurti, kad jų idėjoms pritarė tuometinis Birštono meras Antanas Serafinas Zenkevičius ir Seimo narys Juozas Palionis.

Laikas ėjo, o bendruomenės nariai nesėdėjo rankų sudėję. Rašė projektus, bendravo su Birštono savivaldybės administracija, ieškojo kelių, kaip vienokiu ar kitokiu būdu visus suburti draugėn, kad būtų nutarta, kokių darbų imtis pirmiausiai. Svarbūs sau iškelti uždaviniai: kad pagerėtų keliai, kad tamsiu paros metu nušvistų gatvės, kad bendruomenė būtų žinoma ne tik rajone, bet ir šalyje. Be abejo, pirmieji darbai buvo skirti liaudies papročių ir tradicijų puoselėjimui.

Nuo mažų darbų buvo pamažu einama prie didelių. Vienkiemiečiai būrė talkas, tvarkė apleistas Naudžiūnų kapinaites, o ir patys gyventojai puoselėjo savo aplinką. Bendraudami su kitomis bendruomenėmis, dalinosi patirtimi, kaip siekti užsibrėžtų tikslų. Suburtos dvi vyrų ir moterų vokalinės grupės tiek dainų išdainavo, kad jos ne tik rajone, bet ir už jo ribų skambėjo! O Matiešionyse rengiamos klojimo teatro šventės kas antri metai sukviečia mėgėjų teatrus iš visos Lietuvos. Tai nemažas bendruomenės indėlis į tradicijų puoselėjimą.

Atsigręžus į nuveiktus darbus, galima pasakyti, kad Birštono vienkiemis visiškai pakeitė savo veidą: tvarkingos gatvės, vandentiekis, kanalizacija, apšviestos gatvės, puoselėjamas istorinis paveldas. Kasmet daugėja išgražėjusių sodybų, traukiančių ne vieno akį jomis pasigėrėti. Visų darbų nesuminėsi, nes jų tikra gausybė!

Birštono vienkiemio bendruomenė visai neseniai pašventino savo vėliavą. Ji taip pat turi ir savo logotipą, kurį sukūrė mokiniai.

Apie nuveiktus ir būsimus darbus galima kalbėti ir kalbėti, tačiau norisi pasidžiaugti ir švente, į kurią susirinko gausus būrys ne tik bendruomenės narių, kurių jau yra 122, bet ir garbingi svečiai: tai Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, administracijos darbuotojai, Birštono Garbės pilietis, Birštono parapijos klebonas monsinjoras Jonas Dalinevičius, Seimo narys Andrius Palionis su žmona ir daug kitų. Visi jie džiaugėsi bendruomenės narių nuveiktais darbais, kurie yra puikiai matomi. Juk ne vieno pasakyti žodžiai „Daug rankų – didžią naštą paneša” yra ne iš piršto laužti. O bendruomenė, kuriai sėkmingai vadovauja Vytas Kederys, tiki juo ir aplink jį susibūrusia taryba. Visi jie dirba ne sau, o bendruomenei, į kurią kaskart įsilieja vis daugiau narių, norinčių ne tik gražiau gyventi, bet ir siekti tikslų, kurie yra neatsiejama jų gyvenimo dalis. O kad žmonės tikrai tvirti it kumštis, kad dalijasi gėriu su visais, rodo jų darbai, rengiami projektai ir skleidžiama bendruomeniškumo šviesa, kuri plinta lyg vandenin įmesto akmenėlio sukelti ratilai.

 

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti