L. Jakinevičienės siūlymas iš dalies dengti seniūnaičių veiklos išlaidas nesulaukė palaikymo

DSC_0005

kvitrina.com

Prienų rajono savivaldybės Tarybos narė Loreta Jakinevičienė parengė sprendimo projektą, kurio esmė – paruošti tvarką dėl veiklos išlaidų padengimo seniūnaičiams. Pasak pranešėjos, sprendimo projekto atsiradimui turėjo įtakos kitų savivaldybių pavyzdžiai, kuriuose išlaidų padengimas seniūnaičiams įteisintas.

Sprendimo projektas nesulaukė daugumos Tarybos narių (14 prieš) palaikymo, nors vieningumo (6 už, 3 susilaikė) ir nebuvo.

Sprendimo projektą sukritikavo Tarybos nariai Alvydas Vaicekauskas, Aleksas Banišauskas ir Artūras Buitkus. Tarybos narė Angelė Bajorienė teigė, kad pats principas, jog seniūnaičiams gali būti iš dalies dengiamos veiklos išlaidos, jai priimtinas, bet pateikta tvarka koreguotina.

Seniūnaičiai su kiekvienais metais tampa vis reikšmingesne savivaldybės administracijos sistemos dalimi ir, logiškai mąstant, turi išlaidų, vykdydami savo veiklą.

Deja, daugumos Tarybos narių manymu, seniūnaičiai už savo darbą skatinami jau dabar ir bus skatinami ateityje. Tiesa, kaip tai daroma ir kas sprendžia ką skatinti, nebuvo paaiškinta, tik akcentuota, jog nereikia komercializuoti visuomeninės veiklos.

Įdomus pastebėjimas – patiems Tarybos nariams išlaidos (transporto, kanceliarinės ir t.t.) dengiamos, išmokant Tarybos sprendimu patvirtintą sumą.

 

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. skaitytoja

    Aktuali tema – artėja seniūnaičių rinkimai. Mano nuomone, kad atlygis kvepia politikavimu. Birštono seniūnijoje 1000 gyventojų, o kiek seniūnaičių? Kauno vienoj seniūnaitijoj tiek, kiek visoj Birštono savivaldybėj. Kauno seniūnaičiams atlygis nesvarstomas, o mūsų jau gaus. Už ką? Seniūnas turi transporto priemonę, turi ryšio priemones, visada galima su juo susisiekti. Tai už kokius darbus seniūnaičiai gaus pinigus? Kodėl nediskutuojama bendruomenių pirmininkams mokėti atlyginimą – jis daugiau turi veikti nei seniūnaitis, jau tik dėl projektų rašymo, įgyvendinimo, penkerius metus veiklos išlaikymo ir taip toliau, bet su jais nepolitikuoja, o ir ačiū Dievui. Visada mokesčių mokėtojų pinigai turėtų būti mokami už atsakomybes, tai kokios seniūnaičių atsakomybės?

  2. :)

    Aš taip ir nesuprantu seniūnaičių paskirties. Gyvenu Stadiono mikrorajone daugiabučiame name. Realiame gyvenime nematau ir nejaučiu jokių seniūnaičių buvimo pėdsakų, bandžiau ieškoti informacijos internete, neradau net sąrašų su pavardėmis. Gal nemoku ieškoti, sutinku, bet dabar, kai net vienas žmogus gali sukurti feisbuko paskyrą ir viešinti savo veiklas, tai seniūnaičiai yra tarsi mistinės būtybės – apie juos daug kalbama, bet ir tiek…

  3. Jurgita

    Labai įdomu būtų sužinoti kokiu būdu seniūnaičiai skatinami . Iš savo patirties galiu pasakyti, kad neprisimenu tokio atvejo, Taip seniūnaitį gali išrinkti ir 2 rinkėjai, bet tai nereiškia, kad tik tiek žmonių jį palaiko. Paprastai žmonės nenori eiti į susirinkimus, bet bendraudama asmeniškai supratau, kad palaikančių yra labai daug. Man keistokai atrodo seniūnaičiam priskirta prievolė dar ir ataskaitas pateikti už tai nieko negaunant mainais. Greitai nebus norinčių užimti šias pareigas.

  4. Įdomiam pastebėjimui

    Straipsnio autoriaus „Įdomus pastebėjimas“ išties įdomus savo primityvumu, kai sulyginamas savivaldybės tarybos nario mandatas su seniūnaičio statusu. Primenu, kad tarybos narį renka visas rajonas ir tam, kad gauti tarybos nario mandatą, reikia surinkti bent 480 balsų (kvota), o seniūnaičiui išrinkti pakanka ir 2 (dažniausiai į šiuos rinkimus susirenka 3-5, išskirtinais atvejais keliolika rinkėjų). Be to, vertėtų susipažinti ir su tarybos narių pareigomis, prievolėmis ir duota priesaika, kurią jie privalo vykdyti. Tai nėra tik aktyvaus visuomenininko veikla. Žinoma, džiugu, kad turime aktyvių visuomeniškų žmonių, tačiau toks lyginimas dvelkia gabrovietišku jumoru… Tai gal palyginkim su Seimo nario išmokomis, tai bus dar įdomiau 😀