Kurorto policija siūlo burtis prie Saugios kaimynystės programos ir taip užkirsti kelią vagystėms iš butų

birstono-policijos-komisariatas-66404470

kvitrina.com

Birštono policijos komisariatas išplatino pranešimą apie padažnėjusias vagystes iš butų. Pranešime rašoma, kad dažniausiai vagys įsibrauna į butus su medinėmis durimis ir prastais užraktais. Taip pat pasirenkamas laikas, kai šeimininkai atostogauja arba dirba. Policija siūlo gyventojams burtis į Saugios kaimynystės grupes ir taip apsisaugoti nuo vis įžūlėjančių vagišių.

Policijoje jau daug metų vyksta įvairios reformos, kurios, pagal jų sumanytojus, turėtų geriau užtikrinti piliečių saugumą. Jei anksčiau kiekvienas vietinis komisariatas turėjo visą parą budinčius policininkus ir vietinį telefono numerį, kuriuo galima buvo iškviesti pagalbą, tai dabar po darbo valandų komisariatų durys uždarytos, o ir skambinti galima Bendruoju pagalbos numeriu 112, geriausiu atveju – Alytaus AVPK pateiktu anoniminiu numeriu 8 315 55664. Kada ir iš kur atvyks pagalba, iš tiesų, nežinoma. Nors policijos vadovybė savo reformą giria, daug žmonių yra nusivylę tokiomis permainomis.

Birštone per pirmąjį pusmetį buvo apvogti 3 butai. Deja, bet nei vienas atvejis dar neišaiškintas. Versijų daug, bet, pasak Birštono PK viršininko Rolando Stikliaus, jų atskleisti negalima. Tiesa, komisaras patikino, jog po kiekvieno atvejo pareigūnai apklausė daug gyventojų daugiabučiuose, kuriuose buvo įvykdytos vagystės. Įvykių vietų apžiūra parodo, kad vagys eina lengviausiu keliu ir braunasi į nerakintas laiptines ir į butus su standartinėmis durimis ir užraktais.

Rolando Stikliaus teigimu, 3 vagystes jau galima vertinti kaip sistemą, todėl vienai policijai būtų sunku užkirsti kelią šiems nusikaltimams. Būtent kaimynų pastabumas ir pilietiškumas gali apsaugoti ne tik nuo vagysčių, bet ir kitų nusikalstamų veikų.

Ar pakankamai rimtai savivaldybės gyventojai žiūri į savo turto saugumą? Reikia pripažinti, jog ne visi. Todėl, Birštono policijos kvietimas kurti Saugios kaimynystės grupes ne tik pačiu laiku, bet ir gyvybiškai svarbus. O kai kurie piliečių pasakymai, jog „gyvenu 30 metų ir niekam aš neįdomus“, tik paprastas atsikalbinėjimas, nes niekas nežino, kada kas gali atsitikti. Būti pasiruošusiems pagelbėti kaimynui – tai pagalba ir sau.

Policija kviečia visais saugios kaimynystės kūrimo klausimais konsultuotis su Birštono policijos komisariato vyriausiuoju tyrėju Egidijumi Treigiu, mob. +370 698 46 506, arba vyresniąja tyrėja Milda Mardosiene, mob. +370 614 76 170.

Policija ragina nebūti abejingais, kurti saugią aplinką sau ir kitiems, pastebėjus įtartinus automobilius, asmenis, nedelsiant pranešti policijai Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat skaitykite