Kurhauze – apie stiprybę ir grožį kalbantys paveikslai

Gelbėkit vaikus

IMGP5177

Vasario 23 dieną Birštone, Kurhauzo galerijoje, dideliam būriui draugų, bičiulių ir gerbėjų buvo atverta Prienų menininkės Vilijos Čiapaitės tapybos darbų paroda „Prakalbintoji akvarelė“. Autorę ir jos darbus pristatęs Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis akcentavo, jog paroda Kurhauze yra tarsi pasiekimų kartelė mėgėjui menininkui, nes šioje vietoje gali būti demonstruojami tik aukšto lygio meno kūriniai.

Tie, kas yra matę ankstesnius Vilijos kūrinius, turėjo pastebėti ryškų pokytį – net ne dailės specialistui akivaizdu, kad ji padarė akivaizdžiai didelę pažangą. Pasak menininkės vyro Vaclovo, paveikslai rodo menininkės stiprybę, jos tvirtą pasitikėjimą ir drąsą atskleisti save. Iš tiesų, Kurhauze akvarelės darbai žiūrovui kalba ryškiomis spalvomis, raiškumu, aiškiu perėjimu iš miniatiūrinio vaizdo į beveik natūralius dydžius. Piešiniuose tarsi gyvos, tik nuskintos ar tebesiūbuojančios pievose aguonos, saulėgrąžos, plukės, jazminų ir obelų šakos, įnoringasis putino žiedas. Visi šie paveikslai, kaip sakė Vilija, beveik pusmečio darbas, pradėtas dar rugpjūtį. Pavasaris ir pati rudens pradžia, anot dailininkės, jai yra patys mieliausi permainų gamtoje šviežumu, gaiviomis spalvomis, aiškiais pokyčių ženklais. Visa, ką užfiksuoja tuo metu sąmonė, Vilija vėliau perteikia popieriuje akvarele, kartais net jausdama aplinkui pasklidusį gėlių ar šalnos pakąstų klevo lapų kvapą.

Ką suteikia Vilijos piešiniai žiūrovams, jie pasakė įteikdami gėlių puokštes, linkėdami siekti dar didesnių meno aukštumų. Kaip sakė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, nuostabu, kai moteris ne tik atskleidžia savo talentą brandžiame amžiuje, bet ir vis tobulėja, dovanodama džiaugsmą aplinkiniams.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti