Kuo patraukli kelionė į Alaniją

Untitled 2

Kas Turkijoje nuspręs nuvykti į Alaniją, tas tikrai neapsiriks. Šis miestas įsikūręs Antalijos provincijoje, esančioje pietinėje šalies dalyje. Vasaromis čia plieskia karštis siekiantis iki 37 laipsnių Celsijaus, o žiemomis oras neatvėsta žemiau dešimties laipsnių šilumos. Čia ras kuo pasidžiaugti istorijos, gamtos paminklų ir kulinarinės įvairovės mėgėjai.

Kokius architektūros paminklus rasite Alanijoje?

Žymiausiu šio miesto architektūros paminklu yra laikoma Alanijos pilis. Jos pastatų komplekse aptiksite romiečių, Bizantijos ir Osmanų imperijos civilizacijų požymius. Bizantijos laikais ši pilis pasitarnavo ir uosto vietoje. Kitas gerai atlaikęs laiko išbandymus architektūros paminklas yra taip vadinamas Raudonasis bokštas. Jis sumūrytas XIII amžiuje. Jo paskirtis – apginti Alanijos tvirtovę, uostą ir jo dokus. Dabar jis pasitarnauja kaip etnografinis krašto muziejus. Dar vienas dėmesio vertas objektas – tai laivų statykla. Prie įėjimo į statyklą yra heraldinis ženklas su sultono Aladino herbu. Šio pastato paskirtis buvo laivų statymas, jų remontas ir paleidimas ant vandens plaukti į kelionę.

Kuo garsi Damlatos ola?

Damlatos olos urvo pavadinimas susideda iš dviejų turkiškų žodžių, reiškiančius lašą ir akmenį. Šis urvas buvo aptiktas 1948 metais, jis yra nutolęs nuo jūros per šimtą metrų. Šio urvo tūris siekia pustrečio tūkstančio kubinių metrų, jo ertmėje rasite be galo daug stalaktitų ir stalagmitų, kuriuos per laiką oloje suformavo lašantis vanduo. Čia nuolat vyrauja 22 laipsnių šiluma, o oro drėgmės lygis nenutolsta nuo 98 procentų ribos. Kaip teigia ekskursijų vadovai, šioje oloje verta apsilankyti sergantiems astma asmenims, nes vidinės jos sąlygos teigiamai veikia tokius ligonius.

Kokius vietinius patiekalus turizmo organizatoriai siūlo paragauti?

Nors Alanijoje yra gausybė maitinimo įstaigų, kuriose pateikiami skirtingų pasaulio virtuvių valgiai, vis dėlto verta pamėginti susipažinti ir su vietiniais Alanijos virtuvės skoniais. Tarp nacionalinių šaltų užkandžių garsėja „dolma“ – daržovių ir sūrio suktinukas, turkiška sriuba „corba“, verdama iš lęšių arba kviečių, įvairūs turkiški mėsos troškiniai su bulvėmis ir daržovėmis, žuvis duonos tešloje, nesaldinti pyragėliai ir turkiški saldumynai. Vietinė arbata bei kava ir salepas – karšto pieno gėrimas su cukrumi, pagardintas laukinių orchidėjų gumbų milteliais.

 

Taip pat skaitykite