Kraštotyrinis-leidybinis projektas „Krašto garbė. Mūsų žmonės Lietuvos kariuomenės tarnyboje 1919-1940 m.“

IMG_0154

Tik paskelbus istorikų kreipimąsi į krašto visuomenę, atsiliepė ne vienas žmogus, kuris pareiškė norą bendrauti ir pateikti informaciją. Įdomiausias nuotraukas, patikslinę archyvinę informaciją, skelbsime krašto spaudoje, visos nuotraukos ir informacija pateks į mūsų planuojamą leidinį.

Prie mūsų projekto su malonumu prisijungė kolekcininkas Almantas Miliauskas, sutikęs pasidalinti ne viena turima krašto kariškių nuotrauka. Kartu su Almantu  nusprendėme paskatinti aktyvią Kašonių bendruomenę pradėti savo krašto (Kašonių ir aplinkinių kaimų) žmonių, tarnavusių karinėje tarnyboje, paieškas.

IMG_0164

A.Miliausko daugiau kaip 90 metų senumo nuotraukoje matome valtimi Kašonių ežere plaukiojančius šiuos Kašonių krašto gyventojus: V. Kandrotą, J. Šibailą, Petrą Skernevičių, A. Šėrį, M. Pyragą. Negalime nurodyti pilnų vardų, nes panašiomis pavardėmis buvo daug žmonių kaimyniniuose kaimuose. Bičiuliai savo nuotrauką atminimui pasiuntė kraštiečiui kariškiui S.Tarasevičiui. Manome, kad Kašonių bendruomenė išsiaiškins šių žmonių tarnybos Lietuvos kariuomenėje istorijas ir per spaudą jas perteiks viso krašto bendruomenei.

IMG_0166

Visus krašto žmones informuojame, kad gruodžio 17 dieną (trečiadienį). 15.00 val. Prienų  sporto ir pramogų arenoje (Pramonės 20) įvyks projekte dalyvaujančių Prienų ir Birštono kraštų mokytojų, seniūnų, bendruomenių pirmininkų, kraštotyrininkų, besidominčiųjų  krašto istorija, muziejininkų, žiniasklaidos atstovų susitikimas su projekto rėmėju, Lietuvos Respublikos Seimo nariu Andriumi Palioniu.

Susitikime aktyviai kviečiame dalyvauti visą krašto ir regiono visuomenę. Manome, kad ne vienas jų atvyks su savo turimomis relikvinėmis protėvių karinės tarnybos nuotraukomis ir turima informacija.

 

Projekto koordinacinės tarybos vardu – istorikas Vytautas Kuzmickas

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti