Kovo 11-oji atiduota jaunimui ir augančiai Birštono kartai

IMGP6435

Vilija Čiapaitė

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atkuriamas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Dokumente remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios. Aktą pasirašė LR Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

Pasaulis pasmerkė SSRS veiksmus. Lietuvos palaikyti atvyko delegacijos iš Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Moldavijos, Rusijos, Lenkijos, Vengrijos.

Rusijos Federacija pripažino visišką Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. liepos 29 d. su Lietuva pasirašydama sutartį dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų.

Birštonas, 2018 m. kovo 11-oji

Birštono savivaldybės aikštė, marguojanti nuo geltonų, raudonų ir žalių tulpių, džiugino akį. Jų šiltos spalvos sakyte sakė, jog 28-ą kartą švenčiama atkurta Lietuvos nepriklausomybė. O nuostabias tulpes išlankstyti reikėjo nemažai laiko, taigi, šiai dienai buvo ruošiamasi, jos laukiama, ji ypač svarbi ne tik vyresniesiems, bet ir jaunimui bei vaikams. Ir, pasak Birštono savivaldybės vicemero Vyto Kederio, šventė atiduota jaunimui ir augančiai Birštono kartai, kuriems reikės tęsti tradicijas, suvokti šios dienos svarbą, išsaugoti Lietuvos nepriklausomybę.

Niūrią dieną nuspalvinusios tulpės sujungė bendram himno (Tautiškos giesmės) giedojimui ir Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonijai. Akimirka, kuomet visi, tiek jauni, tiek vyresni, tiek savivaldybės bei kitų organizacijų atstovai, vienu balsu nuskraidino giesmę, tarsi sakydami, jog esame vieningi!

Po oficialios dienos vyko šventinis bėgimas kurorto gatvėmis „Mes už Lietuvą“. Bėgime dalyvavo apie 60 žmonių. Čia taip pat nugalėjo nuoširdumas, žaismingumas ir draugystė. 500 metrų bėgime dalyvavo daug mažylių, šeimyninių ekipų, vyresniųjų gyventojų. Maloni buvo akimirka, kai kiekvienam buvo įteikti atminimo medaliai ir karštos arbatos bei šventinės košės porcija.

Po to vyko 1 ir 3 kilometrų bėgimas.

1000 metrų distancijos nugalėtojais tapo: 1-oji vieta – Vilius Paulikas, 2-oji – Augustinas Rukas, o trečias buvo Gintautas Vaičiukynas. Būtent šioje distancijoje buvo daug linksmų akimirkų ir, beje, su jaunimu su vėjeliu bėgo Tarybos narys Vytautas Šeškevičius.

3000 metrų distancija vienintelė bėgusi mergina neturėjo konkurentų, tai Ieva Laukevičienė, o vaikinai toje pačioje distancijoje taip pat tarpusavyje parungtyniavo. Taigi, 1-oji vieta atiteko Pauliui Juozaičiui, 2-oji – Edvinui Žilinskui, o trečias buvo Linas Smailys.

Tačiau ne vien bėgimu „Mes už Lietuvą“ buvo pažymėta Kovo 11-oji. Iki vakaro buvo galima aplankyti ir kultūrinius renginius Birštono kultūros centre bei muziejuje.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti