Košmaras Pasvalyje – laimėtos rungtynės tiesiog padovanotos varžovams

IMGP5443

Kovo 27 d. Prienų „Labas GAS“ krepšininkai žaidė „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes su pagrindiniais savo oponentais Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Visas rungtynes pirmavęs „Labas GAS“ subyrėjo per paskutiniąsias 90 pagrindinio laiko sekundžių.

Komanda galėjo ramiai laimėti, bet klaidos ir pramesti baudos metimai rungtynių pabaigoje virto tikru košmaru.

Jovan Kljajič pelnė 27 taškus, Rapolas Ivanauskas – 20, Juwan Durham – 14, Mantvydas Staniulis ir Ignas Sargiūnas – po 12. Deja, Ignas puolime suklydo net 9 kartus ir, nors bandė taisyti savo klaidas, bet jam nepavyko tapti komandos gelbėtoju.

Rungtynių pradžioje Prienų komandai nelabai sekėsi ir aikštelės šeimininkai iškart įgijo 4 taškų persvarą (6:2). Igno Sargiūno prasiveržimas baigėsi dvitaškiu ir dovana (6:5). „Pieno žvaigždės“ padidino persvarą iki 3 taškų (8:5), bet Rapolas Ivanauskas ištaisė savo klaidą ir išlygino rezultatą (8:8). Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. šeimininkai pirmavo trimis taškais (13:10). Situacija pasikeitė, kai į aikštę žengė Jovan Kljajič. Gynėjas pelnė iš eilės 9 taškus ir leido komandai įgyti 7 taškų pranašumą (13:20). Po pirmojo kėlinio „Labas GAS“ įgijo 5 taškų persvarą (15:20).

Antrojo kėlinio pradžioje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai sužibėjo ir po Tahj Eaddy ir Eriko Venckaus tolimų metimų pirmavo 11 taškų skirtumu (17:28). Aikštelės šeimininkai laimėjo  atkarpą 5:0 ir iš dviženklio pranašumo Prienų komandai teliko 6 taškai (22:28). Jovan Kljajič įsūdė dar vieną tritaškį ir komandas skyrė 9 taškai (22:31). „Pieno žvaigždės“ dar kartą sužaidė sėkmingai ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (32:36). Mantvydas Staniulis ir Juwan Durham atkūrė 9 taškų persvarą (32:41). Ignas Sargiūnas 3 kartus iš eilės suklydo puolime ir Pasvalio komanda sumažino skirtumą iki 3 taškų (38:41). Jovan Kljajič kėlinio pabaigoje pelnė tritaškį ir po dviejų kėlinių Prienų komanda pirmavo 6 taškais (38:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje prieniškiai padidino savo persvarą iki 8 taškų (42:50). Bet situacija pradėjo keistis, kai aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki vieno taško (51:52). O vėliau „Pieno žvaigždės“ išėjo į priekį (60:59). Tiesa, svečiams pavyko susitvarkyti ir vėl pirmauti 64:66, bet po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus (66:66).

Ketvirtajame kėlinyje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai perėmė žaidimo gijas į savo rankas ir likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. pirmavo 11 taškų skirtumu (79:90). Bet situacija labai greitai pradėjo keistis, kai į Prienų komandos krepšį įkrito 3 tolimi metimai (88:92). Jovan Kljajič prametė du baudos metimus ir Pasvalio komanda išlygino rezultatą (92:92). Per likusias 18 sek. „Labas GAS“ surengė ataką, bet Igno Sargiūno metimas, nors ir buvo taiklus, teisėjų nutarimu, buvo pavėluotas.

Pratęsimas nebuvo palankus Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniams. Likus iki jo pabaigos apie minutei rezultatas dar buvo lygus (99:99). Deja, kai ir antrajame kėlinyje Ignas Sargiūnas suklydo, aikštelės šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (103:99). Po kelių momentų Ignas Sargiūnas sugrąžino viltį (103:102). Pasvalio komanda gavo teisę į baudos metimus ir padidino savo pranašumą iki 2 taškų (104:102). Deja, nors komanda turėjo 14 sekundžių nulemti rungtynių baigtį, Ignas Sargiūnas vėl suklydo ir aikštelės šeimininkai padidino persvarą iki 4 taškų (106:102).

Pralaimėjimas, dėl kurio nežinia, ką kaltinti.