Kompromisas dėl seniūnaičių pasiektas, mokytojai nesulaukė palankaus sprendimo, atstovas į Verslo tarybą nuo opozicijos – „nubuksuotas“

IMG_0368

Vacys Staknys

Lapkričio 27 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 25 klausimai, nes meras Alvydas Vaicekauskas paprašė išbraukti iš dienotvarkės ir nesvarstyti klausimų „Dėl negyvenamųjų patalpų panaudos VšĮ „Stakliškių sporto klubui“ pakeitimo“ ir „Dėl pritarimo vidaus sandoriui“.  Mero teigimu, yra pastebėta, jog šie projektai yra taisytini, atsirado teisinių klaustukų.

Tiesa, Tarybos narys Audrius Narvydas prašė į nesvarstomų klausimų sąrašą įtraukti ir sprendimo projektą „Dėl Prienų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo, nes, jo manymu, šio projekto rengėja Tarybos sekretorė neturėjo teisės jo rengti. Meras Alvydas Vaicekauskas davė suprasti, jog tai buvo jo pavedimas ir sprendimo projektas teisėtas. Dėl mero pozicijos teisėtumo pasisakė savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Draugelytė, kuri akcentavo, jog tai, kad sprendimo projektą ruošė Tarybos sekretorė, nemato didelio pažeidimo. Bet į  A. Narvydo pasiūlymą nebuvo atsižvelgta.

Taryba prasidėjo Vyriausybės atstovo teikimo atmetimu. Vyriausybė atstovas reikalavo laikytis įstatymo dėl Jaunimo reikalų koordinatoriaus tiesioginio pavaldumo savivaldybės administracijos direktoriui. Mero A. Vaicekausko teigimu, toks reikalavimas yra perteklinis, nes administracijos struktūros sudarymas – išimtinė savivaldos funkcija. Taip pat toks sprendimas kenktų savivaldybės reitingams.

IMGP2072

Taryba pritarė A. Narvydo pateiktam sprendimo projektui „Dėl išmokų seniūnaičiams“. Tiesa, sprendimą galima vadinti kompromisiniu, nes valdantieji pasiūlė keletą korekcijų, su kuriomis pranešėjas sutiko, tvirtindamas, jog supranta, kad kitu atveju sprendimas nebus priimtas.

Kitame sprendimo projekte, kuris taip pat buvo patvirtintas, buvo rastos lėšos seniūnaičių išlaidų kompensavimui. Tarybos nariai sutiko 10 procentų sumažinti jiems skirtas kompensacijas, o atsilaisvinusias lėšas skirti seniūnaičių išmokoms. 

Tarybos nariai nepalaikė A. Narvydo teikto sprendimo projekto dėl kompensacijų švietimo įstaigų darbuotojams važiavimui į darbą ir atgal. Balsavusieji „prieš“ savo sprendimą motyvavo tuo, kad nereikia išskirti vienos darbuotojų grupės. 

Diskusijų sulaukė ir klausimas dėl Studijų rėmimo programos patvirtinimo. A. Narvydas atkreipė dėmesį, jog šios programos sudarymui nėra teisinio pagrindo.  Jo manymu, geriau būtų sudaryti sutartis, kad už mokslo apmokėjimą studentai įsipareigotų grįžti dirbti į rajono įstaigas.
Pranešėjas R. Zailskas paaiškino, jog paremti gerai besimokančius studentus – geras sprendimas.
Sprendimo projektas buvo patvirtintas ir studentai gali rašyti prašymus dėl paramos.

Taryba dar kartą grįžo prie klausimo dėl atstovų delegavimo į Verslo tarybą. Šį kartą valdantieji nutarė išvengti praeito balsavimo fiasko ir balsavimas buvo organizuotas dėl kiekvieno kandidato atskirai. Sprendimą dėl delegavimo į Verslo tarybą nutarė palaikyti ir konservatoriai. Deja, valdantieji nutarė nepritarti, kad į Verslo tarybą patektų opozicijos atstovas. Balsavimas nulėmė, jog į Verslo tarybą būtų deleguoti A. Vaicekauskas, G. Bartulis, C. Pacevičius ir D. Ručytė. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti