Kodėl Prienų rajono mokiniai renkasi Birštoną?

Vacys Staknys

Šiais metais į Birštono gimnaziją atėjo daugiau negu 70 mokinių iš Prienų ir kitų rajono vietovių. Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, daugiausiai mokinių sulaukta penktoje ir vienuoliktoje klasėse. Nesunku suprasti, kad tai buvusios „Nemuno“ pradinės bei „Revuonos“ vidurinės mokyklų auklėtiniai. Sparnus į kurortą pakėlė ir buvę Klebiškio bei Kunigiškių mokyklų mokiniai. Ir tai akivaizdus mokinių ir tėvų protestas prieš rajono valdžios „perestrojkės“ projektus. Prieš pat rugsėjo 1 d. Birštono gimnaziją pasirinko ir grupė mokinių iš Jiezno.

Į klausimą, ar gimnazija daug dėmesio skiria viliojimams mokinių iš Prienų, Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius atsakė, jog jokių viliojimų nėra, o jo vadovaujamos įstaigos pasirinkimas vyksta laisvu mokinių ir jų tėvų apsisprendimu. Anot A. Urbanavičiaus, neretai stebina tėvų drąsa, nes nuo jų namų iki Birštono atstumas neretai siekia virš 20 kilometrų. Tiesa, kurorto gimnazijos vadovas nepanoro analizuoti priežastis, kurios įtakoja mokinių pasirinkimą, bet patikino, jog gimnazijos kolektyvas pasiruošęs visiems mokiniams suteikti aukšto lygio ugdymo paslaugas bei mokymosi sąlygas.

Taigi situacija kartojasi, o Prienų strategai eina tuo keliu, kuris verčia nusisukti nuo jo nemažą būrį rajone gyvenančių vaikų ir jų tėvų.

Taip pat skaitykite

6 komentarai

  1. Prienietis

    Esu prienietis , kurio vaikai mokėsi Birštone.Nė karto ten negirdėjau blogų atsiliepimų apie Prienus. Mažiau pykčio ir pavydo. Vaikams , kurie nori mokytis , geros visos mokyklos.