Kodėl mėgstame bristi į tą pačią balą?

IMGP1332

Vidmantas Venclovas

Kai pradėjau domėtis privažiavimo prie sklypo kelio problema, kilusia keturių asmenų šeimai iš Mauručių kaimo, prisiminiau prieš 13 metų vykusią žemėtvarkininkų kovą dėl kito kelio, kuris, anot NŽT Prienų-Birštono skyriaus, privalėjo eiti per žmonių sklypą.
Tada daug metų vyko teisminiai procesai, bet NŽT buvo priversta atsisakyti savo kėslų, nes pralaimėjo teismus.

Tiesa, tada kelio Tartupio-Mačiuliškių kaime ginčuose labai aktyviai dalyvavo ir Prienų rajono savivaldybė. Ir nors jos palaikomas sprendimas nebuvo įgyvendintas, kaip ir NŽT, net ir šiomis dienomis Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas veiksmus dėl kelio minėtame kaime vadina rūpesčiu dėl Tartupio-Mačiuliškių gyventojų.

Nors tada galima buvo apsieiti be teismų ir nervų gadinimo, nes dar „2007 metais, pagal Žemėtvarkos instituto paruoštą projektą, privažiavimo kelią prie trijų Tartupio-Mačiuliškių kaimo sodybų N. Ūtos seniūnija jau buvo pradėjusi tiesti. Projektuotojai pasiūlė racionalų sprendimą, kuris nedarkytų nė vieno savininko sklypo, nes kelias turėtų eiti jų pakraščiais. Tokio kelio priežiūra ir eksploatavimas reikalauja mažiau lėšų. Ir tai buvo patvirtinę kelininkai ir kelią eksploatuojantys miškininkai“. 

Galutinį tašką toje byloje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas padėjo tik 2011.05.23 d. Realiai byla dėl neatsakingų sprendimų tęsėsi beveik 4 metus.
Bet, kalbant apie privažiavimo kelią Mauručių kaime, Prienų rajono savivaldybė užėmė visiškai kitokią poziciją – atsiriboti nuo problemos ir pasikliauti NŽT veiksmais. 

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas po NŽT ir Veiverių kadastrinės vietovės sklypų savininkų susirinkimo ir išsakytų pretenzijų Prienų-Birštono skyriui, pasakė, jog Savivaldybės administracija neturi jokių nusiskundimų dėl NŽT Prienų-Birštono skyriaus veiklos. Anot savivaldybės vadovo, Savivaldybės administracija yra paruošusi daugiau žemės sklypų grąžinti savininkams arba paveldėtojams nei yra tam pareiškimų. Tiesa, ne visada žemė grąžinama toje pačioje vietoje, nes yra visokiausių atvejų, kai fiziškai neįmanoma atiduoti tą patį sklypą.

Ne vieną kartą apsilankęs Mauručių kaime ir vietoje įsitikinau, jog realiai problemos dėl kelio įrengimo nėra. O ir šiandien esamas privažiavimo kelias rodo, kad jis jau čia egzistuoja seniai ir driekiasi aukščiausioje vietovės vietoje, nežiūrint į tai, jog buvo ne vieną kartą išartas.
Ruošiant šį straipsnį redakcija gavo atsakymą iš NŽT, jog „
atsižvelgiant į M. Eitučio prašymą, nuspręsta organizuoti Veiverių kadastro vietovės žemės reformos žemėtvarkos projekto rengimą ir projektuoti bendro naudojimo kelią, reikalingą privažiuoti prie S. Skučienei nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo, pagal rastą kompromisinį sprendimą. Taigi šis klausimas yra sprendžiamas teisės aktų nustatyta tvarka ir vadovaujantis Kauno apygardos teismo 2020 metų balandžio 9 dienos sprendimu“. 

Ką gi, atrodo, keturių asmenų šeima pagaliau galės turėti įteisintą privažiavimo prie savo sklypo kelią. Tik belieka vienas klausimas. Ar Prienų rajono savivaldybė prisidės prie jo įrengimo? 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti