• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Kineziterapeutė Kristina Čepeliauskienė: „Mylėk kūną, kuriame gyveni!“

IMGP1275

Vilija Čiapaitė

Prienuose žmonės labai rūpinasi savo sveikata, tačiau, kaip sakė kalbinta kineziterapeutė Kristina Čepeliauskienė, skausmus kenčia gana ilgai. Tai parodo, jog jie yra tikrai kantrūs, bet tai nesako, jog dėl to nemėgstama sportuoti. Tendencija sveikai gyventi šiame mažame provincijos miestelyje yra gana didelė. Tai, kaip paminėjo pašnekovė, jai tarsi mestelėjo mintį, jog čia reikia įkurti „Sveikatos namus“.

IMGP1315

Pasak jos, įkurti vietą, kur žmonės jaustųsi saugūs ir jiems netrukdytų pašaliniai garsai, būtų jauku, kirbėjo jau seniai. Juk kineziterapeutė puikiai žino, jog tai svarbūs faktoriai taikant manualinę terapiją pagal Maitlando (Maitlando manualinė terapija apima nervų ir kaulų – raumenų sistemą, klinikinį mąstymą, specifinę gydymo metodiką ir specialius bei tikslingus judesius. Jo taikymas pagrįstas moksliniais ir klinikiniais įrodymais, taip pat atsižvelgiama individualią paciento biopsichosocialinę sistemą) ir Mulligan (Mulligan terapijos principas – viską atlikti lėtai, t. y., kontroliuojant paciento judesius ir be jokio skausmo. Ši gydymo terapijos metodika atliekama kartu su judesiu. Sausgyslės, raiščiai ir raumenys iškart prisitaiko prie naujos sąnario padėties. Todėl pasiekiamas maksimalus efektas) metodiką. Visa tai Kristina gali dirbti visa vidine energija atsiduodama tik savo klientams. Ji yra BodyControlPilates ir EREPS (Europos fizinių pratimų profesionalų registras) narė. Tad jai tikrai galima patikėti savo kūną!

IMGP1305

Lina Klėgerienė yra EREPS ir BodyControlPilates narė. Ji ves grupines ir asmenines pilateso treniruotes. Daugelis net nežino, jog tai treniruočių metodas, jungiantis įvairius rytų (taiči ir joga) ir vakarų kultūrų treniravimosi metodus, skirtas lavinti giliuosius kūno raumenis (kūno rengybos metu didžiausias krūvis tenka paviršiniams). Judesiai, atliekami tolygiai, pakartojami minimaliai. Dėmesys koncentruojamas į treniruojamus raumenis. Pilateso užsiėmimais gerinamas sąnarių paslankumas, raiščių elastingumas, raumenų balansas, ugdoma koordinacija bei ištvermė. Pilateso treniruotės tinka bet kokio fizinio pasirengimo, įvairaus amžiaus žmonėms, reabilitacijai po traumų.

Naršydama internete radau šios mankštos kūrėjo Josepho Pilateso žodžius, kurie man labai patiko: „Po dešimties užsiėmimų pajusite skirtumą. Po dvidešimties tą skirtumą pamatysite. Po trisdešimties turėsite visiškai naują kūną”. Ir tai gali patvirtinti tie, kurie jau įsileido į savo gyvenimą pilatesą.

Visi, kuriuos domina – laukiami

„Manau, Prienų krašto žmonės nusipelnė kokybiškos pagalbos ir tikrai gali rasti laiko bei noro sveikatintis, kad galėtų patogiau judėti ir gyventų laimingesni bei gražesni“, – sakė Kristina Čepeliauskienė ir, mostelėjusi ranka, parodė patalpas, kur galima užsiimti ne tik pilatesu, bet ir kitokiomis paslaugomis. Čia nerasi svarmenų ar kitų įrenginių, kurie skatina greitus ir staigius judesius. Čia – ramybė, privatumas ir nedidelės grupės, o tai labai svarbu. Beje, pasak pašnekovės, čia vedamos ir asmeninės treniruotės.

Ne vienerius metus dirbanti kineziterapijos srityje Kristina pastebėjo, jog keistai atrodo, kad į tokias treniruotes vietiniai vyksta į Kauną ar kitus didžiuosius miestus, o kauniečiai, alytiškiai – į Prienus, nes, pasak jų, gauna daug geresnes paslaugas. Tačiau tai laiko klausimas, nes mažuose miestuose vis daugiau žmonių rūpinasi savo sveikata.

Pokalbio metu kineziterapeutė pabrėžė, jog kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. „Dietos – tai laikinas dalykas, kuris išsekina organizmą ir žmogus tampa net nervingesnis. Kai išmokstama mylėti savo kūną, kuriame gyvename, tuomet ir aplinka bei tave supantis pasaulis, žmonės nusispalvina šviesiomis spalvomis“.

Pirmieji treniruotes išbandė Prienų „Skycop“ krepšininkai

Iki oficialaus „Sveikatos namų“ atidarymo treniruotes išbandė Prienų „Skycop“ krepšininkai. Po kelių dienų jie žaidė su Kauno „Žalgiriu“ ir laimėjo! Po pergalės krepšininkai šmaikštavo sakydami, jog prie laimėjimo prisidėjo gera treniruotė „Sveikatos namuose“.

Dirbs visa komanda

Taip bendraudama su kineziterapeute sužinojau, jog šioje sveikatos oazėje dirbs ir masažuotojas Tomas Murnikovas, jogos specialistė Kristina Gaubienė bei Elena Zhidovichene, kuri ves užsiėmimus su TRX diržais. Beje, TRX treniruoklis yra kabančių diržų sistema, kuri leidžia atlikti įvairus jėgos pratimus. O to esmė – stiprinti visas raumenų grupes paties sportuojančiojo pagalba. Ir dar, Kristina savo ateities vizijoje mato, jog ligoniams bus rašomi ne receptai vaistams, bet mankšta. Juk tai nuostabi mintis, nes, pasak jos, žmonės juda labai mažai arba ribotai, dėl ko kyla įvairių sveikatos sutrikimų. Tad verčiau mankštos receptas, nei cheminių vaistų paketėlis!

Sportuoti – šeimomis

„Sveikatos namų“ ateityje Kristina mato sportą visai šeimai. Jos nuomone, jei šeimos galvos eis sportuoti su savo atžalomis, tuomet tai bus pati geriausia motyvacija sveikai gyventi. Iš mažens sportuojantys vaikai tampa sveikesni ir fiziškai stipresni. Tai tarsi gyvenimo būdas, kuris ateityje bus svarbus akcentas brandos ir vyresniame amžiuje.

Oficialus atidarymas ir svečių gausa

Ir štai, oficialus „Sveikatos namų“ atidarymas. Susirinko daug svečių iš įvairių organizacijų, kurie neš žinią apie puikią sporto ir sveikatinimosi oazę, kur žmonės galės ne tik stiprinti sveikatą, bet ir gaus profesionalių patarimų apie maistą. Čia bus dirbama lanksčiu grafiku, kuomet į kiekvieno norus bus atsižvelgta. Ši penkių profesionalių žmonių komanda, išmananti savo darbą, tikrai sugebės padėti. Juk, kaip sakė „Sveikatos namų” savininkė Kristina Čepeliauskienė, „Prienų ir Birštono krašto žmonės nusipelnė pagalbos ir tikrai gali rasti laiko bei noro sveikatintis, kad galėtų patogiau judėti ir kad gyventų laimingesni bei gražesni“. O čia dirbantys specialistai tikrai turi ne tik dokumentus, bet ir patirties, kuri padės kiekvienam.

Atidarymo metu išgirdau, jog šalia „Sveikatos namų“ esantis žemės lopinėlis greitu laiku bus apsodintas vaistažolių ploteliais, o vandens fontanėlis suteiks jaukumo ir ramybės. Prisėdus ant suolelių bus galima pasimėgauti gamtos suteikta galimybe pabūti, pamąstyti, atsipalaiduoti.

Beje, kiekvienas, kuris susidomėjo, darbo valandomis gali skambinti, ir, kaip pabrėžė pašnekovė, grafikas yra lankstus ir bus stengiamasi su klientais dirbti jiems patogiu laiku:

Kristina Č.                  +370 67633658

Kristina G.                  +370 67632875

Lina K.                        +370 68256879

Tomas M.                   +370 67052705

Elena Z.                       +370 60857907

Ir dar, netrukus apie visas teikiamas paslaugas bus galima sužinoti ir „Sveikatos namų“ puslapyje, kuris intensyviai ruošiamas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti