Kilimas iš popierėlių – gamtos švarai

Regis, taip aišku, kad mėtyti šiukšlių bet kur negalima, kad jas reikia ne tik surinkti, bet ir surūšiuoti, kad nereikalingi daiktai gali atgimti naujam gyvenimu. Bet žodžiai yra viena, o darbai – kas kita. Prikalbama apie ekologiją, aplinkos tausojimą ir atliekų rūšiavimą kalnai, tačiau kiekvieną pavasarį akcijos „Darom“ dalyviai surenka vis daugiau šiukšlių iš pakelių, paežerių ir pamiškių, sąvartynų kalnai jau tampa įspūdingais piliakalniais. Kol suaugusieji laužo ietis ir barasi dėl atliekų tvarkymo mokesčio, vaikai imasi gamtos švarinimo savomis priemonėmis – per žaidimus ir smagius užsiėmimus.
Klebiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai jau senokai perėjo nuo žodžių prie rimtų darbų. Apie aplinkos tvarkymą ir tausojimą čia žino jau ikimokyklinukai, o pradinukų sukurtą margutį iš plastikinių butelių kamštelių pamatė jau ir daugelis prieniečių. Nenutrūksta ekologinė veikla ir dabar, kai pasklido nerimastingos kalbos apie pažangios mokyklos uždarymą. Sausio 11-ąją mažieji klebiškiečiai sulaukė viešnių, kurios, kaip ir jie, labai myli gamtą ir visomis jėgomis stengiasi ją išsaugoti švarią. Birutė Jakučionytė Iljin, UAB „Astra Eventum“ atstovė, atvyko pakviesti vaikus prisijungti prie draugiško gamtai konkurso „Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas“, raginančio surinkti ir panaudoti tai, ko daugiausiai prisikaupė per šventes – suvalgytų saldainių popierėlius. O jų tikrai daug – didžiulius maišus vaikai surinko, belaukdami konkurso pradžios, jiems padėjo ne tik tėveliai, broliai ir sesės, bet ir giminaičiai, mielai prisidėjo ir vyresnieji Klebiškio mokyklos mokiniai. Daugiausiai popierėlių – 608 – surinko Matas, todėl jis gavo dovanų įdomų žaislą – traukinuką iš perdirbto popieriaus, kurį galima pačiam susirinkti ir nuspalvinti. Neliko nuskriausti ir kiti vaikai, kurie taip pat stropiai rinko popierėlius ir taip išsaugojo nuo šiukšlių savo gražiąją gyvenvietę. Kiekvienai klasei viešnia padovanojo po lesyklėlę, irgi pagamintą iš perdirbto popieriaus ir labai įdomiai sukonstruojamą.
Sužinoję konkurso sąlygas, vaikai kibo į darbą – ėmė klijuoti savo surinktus popierėlius ant plačios juostos. Kaip pasakojo B. Jakučionytė Iljin, šiuo metu jau yra apie 30 komandų, panorusių dalyvauti šiame konkurse, jų turėtų būti dar daugiau, nes registruotis galima iki sausio pabaigos. Kiekviena komanda, suklijavusi savo kilimą, bus pakviesta dalyvauti festivalyje Vilniuje kovo 18 dieną, renginyje, skirtame Žemės dienai – „Spalvotu kilimu apjuosim Lietuvą, papuošim žemę“. Ilgiausią kilimą suklijavusi komanda galės gauti prizą iki 3000 litų pagal savo klasės ar mokyklos poreikius. O birželio 9-ąją visi spalvingieji kilimai Ekodaiktų festivalyje Trakų rajone bus sujungti į vieną ir užfiksuoti Lietuvos rekordų knygoje.
B. Jakučionytė Iljin pasakojo, jog į Klebiškio pagrindinę mokyklą ji atvykusi neatsitiktinai. Ši mokykla ne tik pirmoji užsiregistravo į konkursą, bet ir yra daug pasiekusi, ugdydama vaikams doro elgesio aplinkoje įgūdžius, dalyvaudama įvairiuose ekologiniuose projektuose. Viešnia sakė tikinti, jog užsimezgusi draugystė ir bendra veikla nenutruks ir tęsis toliau.

Taip pat skaitykite