Kiek Prienuose kainuoja nudžiūvę kukmedžiai

Taxux Hicksii_comparison

Padorus lietuvis karštas vasaros dienas leidžia nuosavoje sodyboje laistydamas veją ir stebėdamas miško medžių viršūnes, kylančias už sodybos tvoros. Aš gi pro daugiabučio langą stebiu nuo kaitros nurudusią Stadiono žolę ir einu grožėtis visiems priklausančiomis vertybėmis – plačiu Nemuno vingiu ir už jo plytinčiu Prienų šilu.

Mažiausiai karštą vasarą norisi skaičiuoti svetimus pinigus, bet reikia… Birželio 10 dieną suskaičiavusi naujai pasodintus ir šviežiai nudžiūvusius spygliuočių krūmus prie atnaujinto stadiono tvoros (stadionas yra ant Nemuno šlaito, jei kartais kiltų klausimas, kaip ten atsidūriau), natūraliai susidomėjau, kiek šitas džiaugsmas kainavo ir kas už jį mokėjo. Naujai išrinktos Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariui padedant, buvo gautas naujai paskirtos administracijos direktorės atsakymas. Prienų rajono Savivaldybės administracija, 2018 metų balandžio 26 d. įvykdžiusi viešuosius pirkimus iš UAB „Anvada“, nupirko 180 vnt., 1,60 m aukščio kukmedžių Taxus Hicksii už 6912 eurų, taip pat nupirko kukmedžių sodinimo ir priežiūros paslaugą iš UAB „Prienų butų ūkis“ už 3620 eurų. Viešųjų pirkimų sutartį Nr. DI-316, sudarytą 2018-04-30, su šalių parašais rasite internete, vienintelis patikslinimas, kad joje nurodomas želdinių aukštis yra 1,20 metrų.

Ką galiu pasakyti? Prienų rajono savivaldybei atnaujinto stadiono kukmedžių gyvatvorė iš viso kainavo 10 532 (dešimt tūkstančių penkis šimtus trisdešimt du eurus) eurus. Tai viršija mano, mokytojos, 2018-2019 mokslo metais turėjusios 24 savaitines pamokas, t.y. didžiausią galimą krūvį, metinį atlyginimą. Vieno kukmedžio kaina yra 38,40 eurai, birželio 10 dieną 41 krūmas buvo visiškai nudžiūvęs, tai reiškia, kad už augalus mokėjęs pirkėjas jau patyrė 1574,40 eurų nuostolį dėl tinkamai nesuteiktų priežiūros paslaugų. Pagal dabartinę augalų būklę, nuostolių suma augs. Nežinau, ką į tai pasakytų priežiūros paslaugų teikėjas. UAB „Prienų butų ūkis“ dabar taip užsiėmęs namų renovacija ir projektų koordinavimu, kad neturi laiko atsakinėti į pavienių asmenų laiškus, kurių, įtariu, nė neskaito.

Ko noriu paklausti? Ar Prienų rajono savivaldybė yra tokia turtinga, kad lengva ranka mėto pinigus želdiniams, kuriuos vėliau palieka likimo valiai? Kur baigiasi atsakingų asmenų, prisiimančių tam tikrus įsipareigojimus, atsakomybė, jei ne prieš augalus, tai, galų gale, prieš žmones? Ar, atmetus postus, pareigas ir pozicijas, Prienų rajono savivaldybėje nėra nei ūkininkų, nei verslininkų, nei aplinkos specialistų?

Pridedu fotokoliažą, kaip turi atrodyti kukmedis Taxus Hicksii ir kaip jis atrodo prie Prienų miesto stadiono tvoros.

Jolita Stačiokaitė

 

 

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. Kaimynė

    Ne visai tiesa rašoma. Śiandien apėjau legendinį Prienų stadioną ir turiu pasakyti, kad mokytoja kuri skaičiavo nudźiūvusius kukmedźius labai apsiriko. Užeikite dar kartelį ir įsitikinsite: nebeliko net 40 źaliuojančių krūmų. Jeigu rimtai tai gal tik 4 tvirtai besilaikantys, źaliuojantys. Visiška betvarkė. O gal stichinē sausra?

    Atsakyti
  2. Ūkiškas

    svarbiausia, kad fontanas gerai veikia ir jame vandens netrūksta. O kad kukmedžiai už 10000 nudžiūvo, tai kas čia tokio. pasodins naujus už mokesčių mokėtojų pinigus.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti