Ketvirtfinalio barjeras įveiktas. „Guostos“ strategas: „Vyrai, šaunuoliai!“

Tadas Padegimas  pelnė 23 taškus ir atkovojo 14 kamuolių

Tadas Padegimas (Nr.10) pelnė 23 taškus ir atkovojo 14 kamuolių

Balandžio 4 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai RKL „B“ diviziono atkrintamųjų varžybų trečiosiose

ketvirtfinalio serijos išvykos rungtynėse su KK „Kupiškis“ parodė charakterį, atlaikė aikštelės šeimininkų pragarišką spaudimą, šaltakraujiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę rezultatu 70:71 (17:12, 27:14, 15:25, 20:20).

Arturs Pelšs pelnė 19 taškų

Arturs Pelšs (Nr.16)  pelnė 19 taškų

Komandos treneris Karolis Abramavičius po pergalingų rungtynių ištarė: „Vyrai, šaunuoliai!“. Pasak stratego, apžvelgiant visą seriją, galima pasakyti, jog komanda žaidė pagirtinai, nežiūrint į tai, jog namų rungtynėse buvo katastrofiškas pataikymas, kurio paaiškinti nebeįmanoma, o lemiamame mače sužaidė tiesiog pasakiškai. Atvykdami į Kupiškį be pagrindinių centrų, turėjo tikėtis, jog likę vyrai sužais taip, kaip gali, ir netgi virš savo jėgų. Antroje pusėje aikštelėje praktiškai nebuvo rotacijos ir tie 6 žaidėjai pavargo, bet lemiamu momentu jie sužaidė be priekaištų ir nukalė pergalę. K. Abramavičius teigė, jog apie pusfinalio rungtynes dar negalvojo. Jo manymu, strategija ir taktika priklausys nuo to, kokie žaidėjai galės žaisti. Primename, jog antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse traumą gavo pagrindinis „Guostos“ centras Vytautas Vaikšnis.

Edgras Rupeika (Nr.5)  prie pergalės pridėjo 18 taškų

Edgaras Rupeika (Nr.5) prie pergalės pridėjo 18 taškų

Pergalės pamatas sulipdytas pirmoje rungtynių pusėje

„Guostos“ krepšininkai rungtynes pradėjo galingu spurtu ir per pirąasias keturias minutes įgijo 9 taškų persvarą (2:11). Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. Stakliškių komandos pranašumas siekė 11 taškų (6:17), po pirmojo kėlinio Karolio Abramavičiaus auklėtiniai pirmavo 5 taškais (12:17).

Antrajame kėlinyje „Guosta“ sužaidė kaip iš natų. Per 8 minutes Stakliškių komanda teleido varžovams pelnyti tik 8 taškus, o patys šaudė lyg patrakę ir į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 27. Deja, per paskutines dvi kėlinio minutes stakliškiečiai leido varžovams sumažinti skirtumą nuo 24 taškų iki 18 (26:44).

Dovydas Šemeklis atkovojo 10 kamuolių

Dovydas Šemeklis (Nr.7)
atkovojo 10 kamuolių

Prastai sužaistas trečiasis kėlinys netapo pergalės duobkasiu

Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkų pradėtas spurtas tęsėsi ir trečiajame. KK „Kupiškis“ krepšininkai pakilo į paskutinį mūšį ir per kėlinį sumažino skirtumą iki 8 taškų (51:59). Bet tai nebuvo pabaiga. Aikštelės šeimininkai kabinosi už paskutinio šiaudo ir jų pastangos buvo arti vilties išsipildymo. Kupiškio krepšininkai du kartus buvo priartėję prie „Guostos“ vieno metimo atstumu (56:59, 61:63), bet Stakliškių komandos vyrai susitvarkė su situacija ir rungtynių pabaigą sužaidė taip, jog nebebuvo jokio spaudimo dėl pergalės svarbos, ir neleido varžovams persverti rezultato. Iškovota pergalė nubrėžė kelią į pusfinalį, kur Stakliškių komandos jau laukia „Nevėžio“ krepšininkai.

Smagu, jog vėl žaidimo skonį pajautė Tadas Padegimas (23 taškai, 14 atkovotų kamuolių), 19 taškų į komandos taškų krepšelį pridėjo Arturs Pelšs. Geras rungtynes sužaidė Edgaras Rupeika (18). Po krepšiais sėkmingai kovojo Dovydas Šemeklis (10 atkovotų kamuolių, 5 taškai).