Ketvirtajame kėlinyje spurtavę „CBet“ krepšininkai palaužė ilgą laiką pirmavusius  dzūkus

IMGP9581kvitrina.com

Balandžio 1 d. Prienų „CBet“ krepšininkai savo arenoje priėmė Alytaus „Dzūkijos“ komandą. Kaimynų derbis baigėsi Manto Šerniaus auklėtinių pergale, nors nuo antrojo kėlinio žaidimo gijas savo rankose turėjo svečiai. Persilaužimas rungtynėse įvyko antroje ketvirtojo kėlinio pusėje, kai Dominykas Domarkas tolimu metimu išlygino rezultatą (77:77). Paskui „Dzūkija“ uždirbo nesportinę pražangą ir „CBet“ išlaikė iniciatyvą iki rungtynių pabaigos bei iškovojo labai svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į aštuntuką (88:82).

Emmanuel Lecomte pelnė 21 tašką, Ignas Sargiūnas – 15, Mindaugas Sušinskas – 12.

LKL „CBet“ – „Dzūkija“ 88:82 (19:17, 22:26, 16:23, 30:16)

Rungtynių pradžios ginčą laimėjo „Dzūkijos“ komanda ir pelnė pirmuosius taškus (0;3). Mindaugas Sušinskas ir „Manu“ persvėrė rezultatą prieniškių naudai (4:3 ). Keletą minučių abi komandos šaudė pro šalį. Pirmieji iš ceitnoto išėjo svečiai (4:7). „CBet“ atsakė dviem taikliais tritaškiais. Jų autoriais tapo Dominykas Domarkas ir „Manu“ (10:7). Po Mindaugo Sušinsko prasiveržimo aikštelės šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (12:7). Deja, bet Prienų komandos tritaškiai skriejo pro šalį, o svečiai išlygino rezultatą (15:15). Kėlinio pabaigoje Manto Šerniaus auklėtiniai pelnė dviem taškais daugiau ir po pirmojo kėlinio turėjo 2 taškų persvarą (19:17).

Antrojo kėlinio pradžioje Egidijus Dimša padidino savo komandos pranašumą iki 4 taškų, bet prametė baudos metimą (21:17). Deja, bet svečiai atsakė spurtu 5:0 ir išėjo į priekį (21:22). Ilgą laiką vyko kova taškas į tašką (25:25, 27;27). „Manu“ išvedė „CBet“ į priekį (29:27). „Dzūkija“ paėmė minutės pertraukėlę ir po jos pradėjo gintis dar kiečiau. Toks scenarijus Alytaus krepšininkams davė naudos. Jie, likus iki antrojo kėlinio pabaigos apie dviem minutėms, jau turėjo 6 taškų pranašumą (34:40). Komandos naujokas Martynas Pacevičius pelnė du taškus, Mindaugas Sušinskas pataikė tritaškį ir komandas skyrė tik 2 taškai (39:41). Prienų komanda neišnaudojo savo šansų puolime, klydo, o svečiai buvo tikslūs (39:43). Ignas Sargiūnas paskutinėmis kėlinio sekundėmis sumažino skirtumą iki dviejų taškų (41:43). Kėlinys buvo pralaimėtas 4 taškais.

Pirmosios dvi trečiojo kėlinio minutės nebuvo sėkmingos aikštelės šeimininkams. Svečiai vėl atkūrė 6 taškų persvarą (44:50). Tokį skirtumą „Dzūkija“ išlaikė ir kėliniui įpusėjus (49:55). Ir tada Prienų komanda spurtavo. Martynas Pacevičius, „Manu“ ir Dominykas Domarkas sumažino skirtumą iki vieno taško (57:58).

Deja, po „Dzūkijos“ paimtos minutės pertraukėlės neleido aikštelės šeimininkams pelnyti taškų, o patys padidino skirtumą iki 9 taškų (57:66).

Ketvirtąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo aktyviai ir per pirmąsias 3 min. sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Egidijus Dimša sumetė baudos metimus, „Manu“ – dvitaškį, o Mindaugas Sušinskas – tritaškį   (66:68). Bet alytiškiai nesiruošė perleisti iniciatyvos ir vėl padidino savo pranašumą iki 5 taškų (66:71). Prienų komanda kantriai dirbo ir neleido svečiams atitrūkti. Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos apie 3 min. Dominykas Domarkas meta tritaškį ir pataiko. Lygu (77:77). Svečiai klysta puolime. Teisėjai užfiksavo smūgį į veidą ir skyrė nesportinę pražangą „Dzūkijai“. Dominykas Domarkas pataiko vieną baudą (78:77). Alytiškiai tikslūs (78:79). „Manu“ prasiveržė prie varžovų krepšio (80:79).

Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. rezultatas tapo vėl lygus (80:80). Dominykas Domarkas ilgai valdė kamuolį ir smeigė tritaškį (83:80). Iki rungtynių pabaigos likus 30 sek. „CBet“ perima kamuolį, o Mantas Šernius prašo minutės pertraukėlės. „Dzūkija“ stabdo „Manu“ baudomis. Viena bauda buvo taikli (84:80). Alytiškiai susirinko pasikalbėti. Jų ataka vėl buvo netiksli, o „Manu“ eilinį kartą buvo sustabdytas pražanga. Šį kartą abu baudos metimai buvo taiklūs (86:80). Svečiai nenori pasiduoti (86:82). Tašką rungtynėse padėjo Ignas Sargiūnas, kuris realizavo du baudos metimus (88:82). Ir tai buvo pergalė.