Kelias į save per spalvas ir formas

Kovo 12 dieną Kašonių bibliotekoje vyko psichologės Violetos Puišienės užsiėmimas ,,Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas“ (meno terapija). Tai jau vienuoliktas toks užsiėmimas Kašonių bibliotekoje.
Susirinkusiųjų akyse buvo galima įžvelgti klausimą, kas tie fraktalai, ir nerimą, kad nemoka piešti. Violeta nuramino, atsirado susidomėjimas, o vėliau – ir malonumas. Piešdami visi pasinėrė į puikią, mielą savęs atradimo būseną, prilygstančią meditacijai.

Fraktalų piešimas yra naudojamas žmogaus būsenos diagnostikai ir jos korekcijai, t.y. terapijai. Metodas naujas – sukurtas vos prieš kelis dešimtmečius, tačiau patikrintas praktikoje ir patvirtintas klinikiniais tyrimais.
Bet pradedame nuo pabandymo ir diagnostikos. Pagal taisykles, horizontaliai pasidedame A4 formato popieriaus lapus, imame rašiklius ir minutę užsimerkę bei neatitraukdami rankos braižome įvairiausias linijas. Atsimerkę pamatome, kad mūsų raizgalynės įvairios. Turime užfiksuoti, kur yra piešinio viršus, ir imtis spalvinimo. Pieštukus traukiame taip pat nežiūrėdami, ir kiekviena spalva spalviname nuo kelių iki keliolikos plotelių.


Iki pabaigos pavyksta nuspalvinti gal tik pusę fraktalo, bet jau laikas baigti –Violeta pradeda aptarimą. Reikšmę čia turi ir piešinio dydis, ir padėtis lape, plotelių dydis, linijų tiesumas/lenktumas, išsikaišymas, spalvos, pieštuko spaudimo intensyvumas ir kt. Neturėjome išankstinės nuomonės apie šio metodo patikimumą, tačiau jausmas buvo malonus.
Patys nupiešėme diagnostinį piešinį, iš kurio psichologė Violeta nemažai pasakė apie mūsų charakterį, talentus, aktualius gyvenimiškus uždavinius, sveikatą ir dar daug ką įdomaus. Fraktalų piešimas parodė, kiek daug nežinome apie save ir apie kitus…

Kitas praktinis psichologės Violetos Puišienės užsiėmimas vyks balandžio 23 dieną.

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti