Kazlų Rūdoje atidarytas virvių parkas sulaukė gyventojų antplūdžio

Kazlų Rūdoje pradėjęs veikti virvių parkas sulaukė gyventojų antplūdžio. Vos perkirpus juostelę, žmonės skubėjo išbandyti kliūčių ruožus. Keturi instruktoriai vos spėjo suktis. Prie jų nusidriekusi eilė nė kiek nemažėjo, o vakarop tik ilgėjo.
„Eilėje laukiau tris valandas. Nuo penktos iki aštuntos vakaro. Jau pradeda temti, noriu išbandyti nors keletą trasų”, – paskubomis tvirtindama diržus prie liemens, sakė trylikametė Deimantė.
Kazlų Rūdos virvių parke įrengtos keturios trasos. Viena vaikams ir trys suaugusiems. Jos pažymėtos skirtingomis spalvomis. Žalia – apšilimui, mėlyna – vidutinio sudėtingumo ir ekstremalams skirtas raudonasis kliūčių ruožas, turintis ir pačios pavojingiausios – juodosios trasos fragmentą. Virvių parke yra 59 rungtys.
Pereiti visą kliūčių ruožą trunka daugiau kaip valandą. Visas trasas nuo pradžios iki galo įveikė tik nedaugelis. Daugiausia tam ryžosi jauni žmonės. Iš vyresniųjų tai pavyko tiesiai ant kostiumo diržus prisitvirtinusiam Kazlų Rūdos savivaldybės Tarybos nariui Algirdui Ališauskui, praktikuojančiam alpinizmą. Išbandyti kliūtis ryžosi ir daugiau oficialių asmenų – mero pavaduotojas Giedrius Bielskus, Tarybos nariai Daiva Juknevičienė, Valdas Kazlauskas, Audrius Bielskus, svečias iš Lenkijos – Olecko burmistras Vaclav Olszevski.
Labiausiai trasų laukė vaikai, visą vasarą nekantrai stebėję virvių parko statybos darbus. „Kada atidarys, kiek kainuos? Šiandien nemokamai ?!“ – prieš atidarymą nekantravo draugai Vaitvaldas ir Lukas.
„Smagu, bet baisu. Paskutinė trasa sunkoka”, – lipdama kopėčiomis žemyn, sakė keturiolikmetė Gerda.
„Ateisiu dažniau. Gera mankšta”, – įspūdžiais dalinosi dvylikametis Ramūnas.
„Vienas pakibo, vos nukrapštė. Įdomu buvo žiūrėti”, – šypsojosi į parko atidarymo iškilmes atėjusi septyniasdešimtmetė Zofija.
Pasmalsauti užsukusi pagyvenusi Birutės ir Albino Zdanauskų pora sakė būtinai ateisianti išbandyti nuotykius parke kitą dieną, kai bus mažiau žmonių.
Pirmąjį vakarą kliūčių ruožus išbandė daugiau kaip 100 žmonių.
Kazlų Rūdos virvių parkas – pirmasis toks Suvalkijoje ir kol kas vienintelis šalyje, įrengtas ne už privačias, o už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas. Šis parkas – bendro Kazlų Rūdos savivaldybės ir Olecko (Lenkija) gminos projekto rezultatas. Prie Olecko esančio ežero pakrantėje įrengta turistinė bazė vandens sporto mėgėjams, Kazlų Rūdoje – virvių parkas. Bendra projekto vertė – 1 mln. 319 tūkstančių litų. Kazlų Rūdai iš jų tenka maždaug 357 tūkstančiai litų. Savivaldybė prisidėjo 54 tūkstančiais litų. Dydžiu Kazlų Rūdos virvių parkas nedaug nusileidžia kitiems Lietuvoje esantiems nuotykių parkams.
Projektą pavyko įgyvendinti anksčiau nei numatyti terminai, todėl Kazlų Rūdos gyventojai ir svečiai į nuotykius pramogų parke gali leistis jau šį rudenį.
Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius tikisi, jog ši aktyvaus poilsio zona taps visos savivaldybės turizmo traukos centru.
„Kazlų Rūdos gyventojams atsiranda galimybė aktyviam poilsiui. Norim, kad parkas taptų turizmo traukos centru. Ateityje čia ketiname steigti atrakcionus, vaikų žaidimo aikšteles. Yra minčių įrengti mini golfo aikštelę. Galvojame ir apie dviračių, slidžių nuomą. Kad turistai galėtų aplankyti vaizdingas Kazlų Rūdos apylinkes“, – turizmo plėtros planus dėstė V. Kanevičius.
„Manau, jog ateityje šis parkas taps ne tik aktyvaus poilsio zona, bet ir susitikti su bičiuliais tinkama vieta, pabendrauti, drauge praleisti laiką. Virvių parkas – pirmas žingsnis diegiant sporto, sveikatinimo, poilsio zonas. Ateityje čia turėtų atsirasti pėsčiųjų,  dviračių takai, sąlygos šiaurietiškajam ėjimui“, – merui pritarė jo pavaduotojas Giedrius Bielskus.
Atidarymo proga pramogauti virvių parke buvo leidžiama nemokamai. Kitomis dienomis už nuotykius teks sumokėti. Tačiau kainos – simbolinės. Dvi valandos nuotykių parke lankytojams kainuos nuo 5 iki 30 litų. Kol nebuvo šio virvių parko, artimiausi Kazlų Rūdos gyventojams būdavo Jonavos ir Alytaus nuotykių parkai. Dabar į Kazlų Rūdos virvių parką atvažiuoti bus arčiau ir aplinkinių rajonų gyventojams.
Daina Skominienė,
Kazlų Rūdos savivaldybės mero patarėja

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti