Kaziuko mugė Stakliškėse

5Stakliškėse nušurmuliavo 5-oji, tradicinė Kaziuko mugė. Gimnazijoje nuo pat ryto virte virė darbas: vieni rišo verbas, kiti – kalė inkilus, darė puokštes, pynė juosteles Lietuvai.

Vėliau buvo atgaivinti lietuviški tradiciniai amatai. Tautodailininkai iš Alytaus mokė lieti žvakes, drožti medį, pinti iš vytelių gėles, nukalti žarsteklį. Prekyba lauke sūriais, sviestu, įvairiomis smulkmenomis prasidėjo gerokai anksčiau. Daug išmokę, prekiauti lauke ruošėsi ir mokiniai, tačiau pabjuręs oras visus sukvietė į sporto salę. Čia stalai lūžo nuo įvairių darbelių, skanėstų. O labiausiai visų dėmesį traukė loterijos stendas, gundantis išlošti daug prizų.

Mugę pradėjo Kaziukas su Kazyte. Jie sveikino su pavasariu, Kaziukus su vardinėmis, kvietė kalbėti svečius. Tautodailininkams dėkojo bendruomenės pirmininkė ir įteikė jiems stakliškietiškų šakočių. Visus sveikino Stakliškių gimnazijos direktorė L. Šernienė, seniūnijos seniūnas G. Kaminskas ir jo pavaduotoja N. Ivanovienė. O  kokia šventė be muzikos? Visus linksmino Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro kapela. Pasivaišinę skautų virta koše, išgėrę karštos arbatos, pašokę, apsipirkę, su gera nuotaika išsiskirstėme namo.

Dėkoju visiems, padėjusiems paruošti šventę.

Bendruomenės ,,Stakliškės“ pirmininkė Rasa Noreikienė

Taip pat skaitykite