Kava, kurios gali pasmaguriauti tik „AsMeniškoje krautuvėlėje“

DSC_0466

Vilija Čiapaitė

Nors balandžio pabaiga, tačiau gamta lepina taip, kaip vidurvasarį. Sekmadienį norisi atsipalaiduoti, pasidžiaugti pirmaisiais gėlių žiedais, Birštono ramybe. Vaikštai ir įjungęs nerūpestingumą bent trumpam gyveni akimirka, kuri atpalaiduoja nuo technologijų, nuo skambučių (telefoną tyčia palikau namie).

Ne paslaptis, kad magiškai traukianti „AsMeniška krautuvėlė“ pro akis nepraslysta. Užsukau. Pasitiko rami muzika ir paukštelių čirlenimas. Akis patraukė gėlės vazonuose, kitur gi pamerktos, skirtos tiems, kurie mėgsta brangiam žmogui dovanoti vieną žiedą ar puokštę, kurią šeimininkė Kristina čia pat kruopščiai suriš, ir… kavos aromatas!

Be abejo, užsisakiau kavos. Savininkės paklausus, iš kur šį kartą atkeliavusios kavos pupelės, gavau ir atsakymą: iš Burundžio Respublikos – nedidelės (27 830 km²) valstybės Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Ji ribojasi su Ruanda, Kongo Demokratine Respublika ir Tanzanija.

Prisėdau ant sofutės tarp žaliuojančių augalų ir mėgavausi akimirka. Pasijutau kaip augalų oazėje! Žinoma, pasidomėti, kuo prekiaujama, tikrai moteriška, nes, kaip sakoma, moters antras pomėgis – smalsavimas. Daug ekologiškų ir netoleruojantiems glitimo, pieno produktų, pridėtinio cukraus skanėstų. Molio dirbinių, kosmetikos ir visokių grožybių pasirinkimas yra didelis, bet erdvė tikrai nėra prikimšta. Vienu žodžiu, estetiškai sudėliota, kad klientas galėtų pasirinkti tai, ko nori.

DSC_0462

Taip pat jau galima pasimėgauti ir Beatos ledais, kurie turi paklausą ne tik tarp mažųjų, bet ir suaugusiųjų. Vienu žodžiu, prie visų šių malonybių pasidžiaugiau kava, kuri žinoma ne tik vietinių, bet garsas pasklidęs net didžiuosiuose miestuose.

DSC_0461

Besigardžiuojant aromatingu gėrimu, atėjusi klientė, kuri atvyko į Birštoną, pirmiausiai paprašė kavos. Pasak jos, apie „AsMenišką krautuvėlę“ ji buvo skaičiusi, kai gyveno Norvegijoje, tad atvyko įsitikinti, ar tikrai ji tokia gardi. Ir ką gi, pasirodo, kava klientei labai patiko! Ir ne veltui savininkė Kristina Kasikauskienė jau mąsto, kaip kurorto svečiams vizualiai duoti žinią, jog čia galima pasigardžiuoti šiuo nuostabiu gėrimu. O gal besigardžiuojant gims idėja įsigyti vienetinį puodelį, kuris kaskart primins apie kavą, kuri tikrai gardi ir jos gali pasmaguriauti tik „AsMeniškoje“. Ir nesuklysiu sakydama, jog čia ir gurmanai gali atrasti savo receptoriams patenkinti kavos, kuri auginama ten, kur daug saulės ir meilės.

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti