• Mero baneris

Kauno regiono bibliotekininkai – geriausi šalyje

IMGP7234

Vilija Čiapaitė

Lapkričio 16 d. Birštono kurhauze į Kauno regiono bibliotekininkų posėdį susirinko Kauno regiono bibliotekų atstovai. Atvyko ne tik šių įstaigų vadovai iš Kauno regionų, bet ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vyresnioji specialistė Gražina Lamanauskienė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir investicijų vadovė Edita Urbonavičienė, Kauno viešosios bibliotekos Projektų valdymo grupės vadovė Aistė Megelinskienė. Kaip ir dera, pasveikinti susirinkusiųjų atvyko ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Trumpai pristačiusi posėdžio svečius Birštono bibliotekos direktorė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė pasidžiaugė nuveiktais darbais. Merė Nijolė Dirginčienė, kaip ir dera kurorto šeimininkei, pasveikino susirinkusius ir palinkėjo ir toliau sėkmingai dirbti šioje srityje.

Apie 2016 bibliotekų metus Lietuvoje, apie jų svarbiausius įvykius ir įsimintiniausius kalbėjo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vyresnioji specialistė Gražina Lamanauskienė. Pasak pranešėjos, tai, kad 2016 metai skirti bibliotekoms, o bibliotekų globėja – šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, labai svarbus akcentas ir paskatinimas bei pagarba visai bibliotekininkų bendruomenei. Ji sakė, jog šiais metais bibliotekininkai įrodė, jog jie yra atkaklūs. Pranešėja priminė, jog paskelbus šiuos metus Bibliotekų metais, ministerija buvo pasakiusi, kad finansavimo tam nebus, tačiau apsilankius trims atkakliems žmonėms, tarp kurių buvo ir Alina Jaskūnienė, vis tik buvo skirta 450 000 eurų. Jų atkaklumo dėka buvo gautas finansavimas įvairiems darbams ir dokumentacijai.

Šiems metams paminėti buvo sukurtas ir Bibliotekų ženklas, kuris visus metus naudojamas visose komunikacinėse priemonėse. Pranešėja pasidžiaugė, jog greitu laiku LRT televizijoje pasirodys dokumentinis filmas apie bibliotekas „Aš esu biblioteka”, daug informacijos apie bibliotekas buvo ir dar bus šalies regionuose.

Bibliotekų plėtra šalyje vykdoma įvairiai. Yra numatytos keturios strateginės plėtros kryptys, kurios buvo pagrindas Lietuvos pažangos strategijai. Strateginis planas reikalingas, kad bibliotekininkai žinotų, kuria kryptimi reikia eiti, kad bibliotekose lankytųsi kuo daugiau skaitytojų. Bibliotekininkai daug per metus padarė, kad bibliotekų darbas būtų matomas, ypač Kauno regione. Ir tai pasiekta didžiuliu jų susitelkimu. Pats svarbiausias momentas, apie kurį pranešė Gražina Lamanauskienė, tai, kad Nacionalinėje bibliotekininkų olimpiadoje Kauno regiono bibliotekos laimėjo visas tris vietas.

Apie bibliotekų metų akciją „Vasara su knyga” ir leidyklų dienas Kauno regione papasakojo Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir investicijų vadovė Edita Urbonavičienė. Ji sakė, jog per vasarą buvo atliktas didelis darbas, kuomet buvo koordinuojami visi šalies regionai, tačiau geriausių rezultatų pasiekė Kauno regiono bibliotekos, ir tai parodo, jog jos pasirinko tinkamą kryptį. 66 viešosios bibliotekos dalyvavo akcijoje „Vasara su knyga” ir susumavus rezultatus pirmoji vieta atiteko Kauno regiono bibliotekoms. Dalyvių buvo taip pat labai daug, įskaičiuojant ne tik vaikus, bet ir jaunimą. Beje, šioms dienoms buvo sukurtas ir logotipas, kuris simbolizavo plaštakę – knygą. Šis ženklas buvo naudojamas visuose plakatuose, komunikacijos priemonėse.

Ypač daug jaunimo pritraukė projektas „(RE)startas: e.paslaugos Tau”. Apie šio projekto tiesiąją išsamiai papasakojo Kauno apskrities viešosios bibliotekos Projektų valdymo grupės vadovė Aistė Megelinskienė.

Vėliau vyko pokalbiai – diskusijos, buvo skaitomi Pecha Kucha pranešimai. Jų metu buvo pristatytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos įsteigtas prizas „Sėkmės gilė” už sėkmingai atliktus darbus. Taigi Birštono viešoji biblioteka gavo apdovanojimą,,SĖKMĖS GILĘ“ (be birštoniškių dar gavo Raseinių raj. savivaldybės M. Martinaičio viešoji biblioteka, LNB Strateginės plėtros departamento direktorius E. Stratilatovas ir G. Lamanauskienė, Kultūros ministerijos Muziejų, bibliotekų, archyvų skyriaus vyriausioji specialistė). O, tai Gilė sėkmės, klestėjimo, jaunystės ir galios, dvasinio augimo simbolis

Kauno apskrities viešoji biblioteka, įsteigė „Sėkmės gilės“ apdovanojimą ir šiais metais jį skyrė ir Birštono viešajai bibliotekai už sėkmingą bendradarbiavimą bei partnerystę projekte „(Re)startas – e.paslaugos Tau“, įgyvendintą Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metu.

Bibliotekininkų tarybos posėdžio metu buvo pasidalinta patirtimi apie nuveiktus darbus, kurie taip gausiai pritraukė skaitytojus. Tad tereikia džiaugtis, jog bibliotekos dirba darbą, kuris vis labiau pritraukia ne tik skaityti, bet ir moko dirbti su naujomis technologijomis. Tai ypač svarbu, kuomet kartu su knyga gali gauti daug daugiau jauni ir vyresnio amžiaus skaitytojus, kurie buvo atitolę nuo žinių ir informacijos Mekos – bibliotekos.

Taip pat skaitykite