•  

     

     

     

Kaune spindėjo „Manijos Moksleivių krepšinio lygos žvaigždės“

DID-12688Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia įvyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Manijos Žvaigždžių diena 2015”. Keturias valandas trukusiame renginyje perspektyviausi šalies žaidėjai ir jų pasižiūrėti susirinkę sirgaliai tikrai nenuobodžiavo.

Be tradicinių Rytų ir Vakarų komandų rungtynių susirinkusieji galėjo išvysti NIKE tritaškių metimų bei HUAWEI dėjimų konkursus. O taip pat tik Moksleivių lygoje išbandytos MANIJA Karavano, RIND Bauduko ir VYTAUTO Slalomo rungtys bei visame pasaulyje populiarios MOLTEN trys prieš tris į vieną krepšį varžybos.

Ant Kauno arenos parketo išbėgo ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“.

Susirinkusius savo pasirodymais stebino naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos turnyro žaidėjas Martynas Echodas, Klaipėdos „Neptūnui“ priklausantis perspektyvus gynėjas Laurynas Beliauskas, su Ispanijos krepšinio žvaigžde Rudy Fernandezu lyginamas Martynas Varnas, užsienio klubų dėmesio sulaukęs Jokūbas Švambaris, puikius rezultatus demonstruojantys Grantas Vasiliauskas ir Tomas Balčiūnas, rezultatyviausia Lietuvos moterų krepšinio lygos žaidėja Laura Juškaitė, „Utenos“ moterų klubo aprangą vilkinti Martyna Petrėnaitė, šį sezoną MKL čempionate nesustabdoma Saulė Kaupytė, daugybė įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinės žaidėjų ir kt.

Moksleivių krepšinio lygos „Manijos Žvaigždžių diena“ prasidėjo „NIKE Tritaškių“ metimų konkursu. Vaikinų varžybose triumfavo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis Laurynas Beliauskas. Jis finale surinko 16 taškų ir vos 1 tašku aplenkė antroje vietoje likusį Mantą Pigagą iš Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio krepšinio mokyklos. Nugalėtoją apdovanojo geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis.

Merginų varžybose geriausios snaiperės vardą iškovojo Austėja Buivydaitė, kuri krepšinio paslapčių besimoko Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“. Ji finale pelnė 14 taškų. Antrąją vietą užėmė Agnė Bobinaitė iš Kėdainių sporto centro, surinkusi 10 taškų. Nugalėtoją apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas A.Sabonis. Finale dalyvavusi A.Bobinaitė tritaškių metimų konkurse atsidūrė paskutinę akimirką, kai dėl traumos negalėjo dalyvauti kita mergina.

„Reikia taikliai mesti ir laimėsi, – po mačo džiūgavo A.Buivydaitė. – Noriu padėkoti savo trenerei Birutei Jankauskienei, kuri kasdien mane skatina tobulėti”.

Jaunių ir jaunučių „Manijos Karavano“ konkurse nugalėjo Martynas Arlauskas iš Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro. Jis finale įveikė Vidmantą Varnelį iš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“.  Merginų konkurso finale susikovė dvi Alytaus sporto ir rekreacijos centro auklėtinės. Vis tik sėkmė lydėjo Indrę Kareivaitę, kuri nugalėjo savo komandos draugę Kariną Deimantavičiūtę. Prizus nugalėtojams įteikė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Reikia pataisyti ir viskas. Laimėsi, – sakė nugalėtojas M.Arlauskas, kuris yra legendinio „Žalgirio“ žaidėjo Mindaugo Arlausko sūnus. – Tiesa, didžiausia šio prizo dalis priklauso mano treneriui Aurimui Jasilioniui“.

„Noriu padėkoti visam Alytui, kuris mane labai palaikė. Ačiū ir didžiausi linkėjimai“, – sakė I.Kareivaitė.

Vaikų „Rind Bauduko“ konkurse berniukų gretose geriausiai sekėsi Hubertui Pivoriui iš Š.Marčiulionio krepšinio akademijos. Vaikų mergaičių rungtyje geriausiai pasisekė Ramintai Gailiūnaitei iš Kėdainių sporto centro.

„Reikia daug stengtis ir treniruotis, tik tada laimėsi“, – po mačo šypsojosi H.Pivorius.

„Tik treniruotės padeda kilti aukštyn“, – savo kolegai antrino R.Gailiūnaitė.

Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius. „Vytauto Slalomo“ konkurse tarp dailiosios lyties atstovių nepralenkiama buvo Deimantė Žukaitė, atstovaujanti Kauno KM „Aisčiai“ komandai. Ji nugalėjo Gintarę Andrijauskaitę iš Palangos sporto centro. Vaikinų varžybose puikius rezultatus pademonstravo Jokūbas Kerevičius. Sabonio krepšinio centro auklėtinis įveikė Justą Tarvydą iš Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro.

Trijų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių) „Molten“ krepšinio turnyre trys prieš į vieną krepšį vaikinų grupėje triumfavo Š.Marčiulionio krepšinio mokykla. Ji šio turnyro finale 11:10 nugalėjo Sabonio krepšinio centro komandą. Čempionais tapo Gytis Pranskūnas, Tadas Vaičiūnas ir Danielius Kopūstas. Merginų turnyre geriausiai sekėsi Vilniaus krepšinio mokyklos komandai. Vilnietės finale 9:7 palaužė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandą. Nugalėtojomis tapo Audronė Zdanevičiūtė, Andrėja Pečiūraitė ir Urtė Slavickaitė.

Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ rungtynės, kuriose vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (2001 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (1999-2000 m. gimimo) ir jauniai (1997-1998 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos. Po efektingos kovos abi rinktinė sužaidė lygiai 84:84 (Rytai-Vakarai: 21:20 vaikai ; 36:30 jaunučiai ; 27:34 jauniai).

Daugiausia emocijų sukėlė „Huawei dėjimų į krepšį“ konkursas. Aštuonis varžovų nugalėjęs bei žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnęs Martynas Echodas tapo Moksleivių krepšinio lygos „Oro karaliumi“. Nugalėtojas rungtyniauja Sabonio krepšinio centre. Jis finale aplenkė Martyną Varną iš Kauno KM „Aisčių“ ir Justiną Senulį iš V.Knašiaus krepšinio mokyklos.

Susirinkusius dalyvius ir žiūrovus linksmino ekstremalūs dviratininkai iš Latvijos „GreenTrials“, būgnininkas Ignas Skirkevičius, šokių studijos „Vėtra“ ir FU, Kauno „Žalgirio“ šokėjos, „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ komandų talismanai. Renginio svečiai taip pat turėjo progą laimėti gausybę Moksleivių lygos rėmėjų prizų bei dalyvauti didžiausioje krepšinio bendruomenės fotosesijoje.

„Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ rėmėjai „Kraft Foods Lietuva“, „NIKE“, „Huawei“, „Molten“, „Rind“, „Vytautas“, Lietuvos krepšinio federacija ir „KA-Ringas“ „Žvaigždžių dienos“ konkursų dalyvius ir „Rytų-Vakarų“ rungtynių žaidėjus apdovanojo vertingais prizais.

„Puiki šventė, čia susirinkę geriausi Moksleivių krepšinio lygos žaidėjai, Lietuvos krepšinio ateitis, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – O nepatekusiems, tai bus dar didesnė motyvacija stengtis ir kitais metais įrodyti, jog ir jie gali būti tarp pačių geriausių. Mūsų tikslas, jog vaikai žaistų tose pačiose arenose, kaip ir pajėgiausi Lietuvos krepšininkai. Norime, kad jie pajustų tą atmosferą“.

„Džiaugiamės, kad dar sykį į vieną vieną suvietėme pačius geriausius Moksleivių krepšinio lygos žaidėjus, – sake lygos direktorius Martynas Račkauskas. – Pamatėme, kad tikrai turime daug šaunaus jaunimo, kuris ateityje papildys ir pagrindines nacionalines vyrų bei moterų komandas. Rungtynėse netrūko efektingų epizodų, tritaškių konkurse nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniais metimais, o dėjimų konkursas nepaliko abejingų”.

Augusto Didžgalvio nuotrauka

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti