Kašonyse paminėta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena ir partizano Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinės

Gelbėkit vaikus

Kovo 10 dieną Kašonių bendruomenės namuose vyko renginys, skirtas Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir partizano Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Kašoniškiai ir atvykę į renginį svečiai galėjo susipažinti su Kašonių bibliotekos paruošta paroda apie Lietuvos pedagogą, žurnalistą, karininką, rezistentą, kovotoją už Nepriklausomybę, partizanų vadą, brigados generolą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir kitus Dainavos apygardos partizanus. Medžiaga surinkta Alytaus kudirkaičių, vadovaujamų mokytojos Vidos Ražanauskienės.

Renginys prasidėjo Lietuvos Valstybės himnu. Pirmieji savo pasirodymu visus maloniai nustebino svečiai iš Jiezno gimnazijos. Mokytojos Ramutės Bubnienės vadovaujamas neformaliojo ugdymo būrelis ,,Apie gyvenimą linksmai“ parodė inscenizaciją ,,Piliakalniai“. Padedant Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro vadovei Ingridai Valentienei, jaunieji gimnazistai ne tik įdomiai papasakojo apie savo krašto piliakalnius, padeklamavo žymių krašto dainių eilių, bet ir padainavo skambių liaudies dainų apie senovės lietuvių patriotiškumą, Lietuvos gamtos grožį.
Po jaunųjų Jiezno gimnazistų visus užbūrė meistriškas, artistiškas, nuoširdus Ievos Bubnytės solinis koncertas, kuris suteikė visiems begalinį džiaugsmą, gerą nuotaiką. Dainoms Ievutė pritarė mandolina, kanklėmis ir pianinu. Išgirdome liaudies ir žinomų kompozitorių dainų. Baigusiai dainuoti Ievai žiūrovai plojo atsistoję.
Vakarą gera nuotaika nuspalvino linksmas, sąmojingas Kruonio kultūros centro Kalvių suaugusių dramos kolektyvo ,,Brasta“, vadovaujamo Janės Bernotienės, spektaklis pagal J. Katkevičiaus ,,Gyvanašlės“.

Susirinkusiuosius su švente pasveikino Seimo narys Vytautas Kamblevičius.

Bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas ir Seimo narys Vytautas Kamblevičius smiginio, kuris vyko kovo 3 dieną, varžybų nugalėtojams įteikė medalius ir diplomus.

Dėkojame Jiezno gimnazistams ir jų mokytojai Ramutei Bubnienei, Ingridai Valentienei, Ievai Bubnytei, Kruonio kultūros centro Kalvių suaugusių dramos kolektyvui ir jų vadovei Janei Bernotienei, kad Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną šventė kartu su Kašonių bendruomene.

Renginį organizavo Kašonių biblioteka ir kaimo bendruomenė ,,Kašonys“.

 

Kašonių bibliotekininkė Danutė Bajorienė

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti