Proginės dienos – telkti bendruomenei

Gegužės 8 d. Kašonių biblioteka, minėdama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, po savo stogu sukvietė visą būrį dalyvių, tarp kurių buvo laikraščio ,,Gyvenimas“ komunikacijos ir rinkodaros direktorė, kraštietė, rajono  Savivaldybės tarybos narė Angelė Bajorienė, Jiezno seniūnijos seniūnas Algis Bartusevičius, socialinė darbuotoja Bena Astrovienė, Kašonių seniūnaitis ir bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas, Dukurnonių seniūnaitė Vida Ivanauskienė ir kiti Kašonių bendruomenės nariai.

A. Bajorienė padarė  gražią susitikimo įžangą: ant  lietuviško lino staltiesėlės buvo padėta knygelė „Atgimimo istorijos vingiai Prienų krašte“, trispalvė, rugių varpos, kaip mūsų laukiamo geresnio gyvenimo simbolis, uždegta žvakelė –kaip šviesos, kurią neša spauda, simbolis, o Lietuvos žemėlapio formos šokolado laužėme visi. Angelė įdomiai papasakojo apie laikraščio kasdienį gyvenimą, jo leidybos procesą, vietos naujienų svarbą, noriai atsakė į visus rūpimus klausimus. Diskutavome, kokios informacijos reikia žmogui, kokia spaudos žodžio galia bendruomenėje, kaip skleisti daugiau gėrio ir  grožio, rašant apie žmonių darbus, gerąsias  savybes, gražais veiklas. Viešnia pasidalino šiltais prisiminimais apie Kašonių pagrindinę mokyklą, jos mokytojus, išmokiusius svarbiausio – žmogiškumo.

Angelė priminė ir gegužės 9-ąją – Europos dieną, jos istoriją, globalizacijos iššūkius, pasidalijo  mintimis, kaip mums, mažesniems, neištirpti didelėje erdvėje, o pasinaudoti jos privalumais.

Susiėjimo dalyviai su vardadieniu pasveikino bendruomenės narį, ilgametį buvusios Kašonių pagrindinės mokyklos direktorių, vėliau bendruomenės pirmininką Stanislovą Šulskį.

Prie kavos puodelio generuoti naujų bendrų projektų sumanymai: Stanislovas pasiūlė rengti edukacines ekskursijas (vasarą turėtų įvykti pirmoji mūsų edukacinė išvyka prisiminti Birštono  istoriją, pasidžiaugti jo grožiu), seniūnaitis Dalius džiaugėsi bibliotekoje organizuojamais renginiais vaikams ir suaugusiems, pasisiūlė glaudžiau bendradarbiauti, seniūnaitė Vida pakvietė šeštadienį tvarkyti Paukščių piliakalnį Sobuvoje ir pažadėjo pavaišinti naminėmis, pečiuje keptomis bandomis. Seniūnas A. Bartusevičius pasidžiaugė atgijusia bibliotekos Kašonyse veikla, o A. Bajorienei padėkojo už įdomų ir šiltą pasakojimą bei bendravimą, skatinimą įvairiomis aptartomis formomis telkti bendruomenę, organizatoriams – nenusivilti, kad žmonės  iš pradžių be entuziazmo priima įvairias idėjas, ne visada aktyviai įsijungia, nes gyvena nelengvai.

A. Bajorienės iniciatyva aplankytos Kašonių kaimo garbaus amžiaus moterys, pasidalinta šiltu žodžiu, vaišėmis, pasiūlyta pagalba. Seniūnaitis Dalius pasižadėjo senolėms nušienauti pieveles, Danutė Milkerienė, kuri ne pirmi metai padeda sunkiau judančiai kaimynei Elenutei apsirūpinti maisto produktais, vaistais, įsipareigojo tai daryti ir ateityje. O bibliotekininkė šioms vyresnio amžiaus moterims į namus atneš knygų ir žurnalų. Geri žmonės bibliotekai padovanojo daug žurnalų, todėl nutarta, kad seniūnaičiai juos pasiūlys tiems, kurie neateina į biblioteką. Mano noras – kad biblioteka būtų Kašonių ir aplinkinių kaimų šviesos ir kultūros židinys, kad knyga pasiektų negalintį dėl sveikatos ateiti žmogų. Pati esu baigusi uždarytą mokyklą, kurios patalpose dabar dirbu, todėl ir sieksiu, kad žmonės pamėgtų, kaip kažkada mes, mokiniai, mėgome, šią vietą.

Kašonių bibliotekininkė Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite