Kašonių bendruomenė paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Prieš 29-erius metus Lietuva atvertė naują istorijos lapą – atsikratė sovietinės priespaudos ir atkūrė savo nepriklausomybę. Šis istorinis įvykis pakeitė daugumos iš mūsų gyvenimą: pagaliau mes tapome laisvi, o metams bėgant – ir svarbia Europos dalimi.

Tad kovo 9 dieną Kašonių bendruomenės namuose vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Bendruomenės namuose kašoniškiai ir atvykę į renginį svečiai turėjo galimybę susipažinti su Jiezno gimnazijos pradinių klasių mokinių piešinių paroda.

Renginys prasidėjo Lietuvos Valstybės himnu. Pirmieji savo pasirodymu visus maloniai nustebino svečiai iš Jiezno gimnazijos. Jaunieji meninio skaitymo laureatai, kašoniškiai Gytis Kabašinskas ir Toma Tamulynaitė stebino idėjos aktualumu, gebėjimu suprantamai perteikti pasirinkto kūrinio mintį, įtaigiu žodžiu, emocija veikti klausytojus.

Mokytojos Romutės Kandrotienės vadovaujamas pradinukų šokių kolektyvas suteikė progą pasigėrėti puoselėjamu liaudies šokiu. Kašoniškiai ne tik gėrėjosi šokėjų grakštumu ir miklumu, bet ir patys buvo turėjo progą prisiminti jau seniai pačių šoktus liaudies šokius. Ant bendruomenės namų salės naujai nudažyto parketo liaudiškų šokių sūkuryje sukosi ir pradinukai, ir paaugliai, ir garbaus amžiaus sulaukę kašoniškiai bei svečiai.

Po jaunųjų Jiezno gimnazistų pasirodymo turėjome progą šiltai ir maloniai pabendrauti su kašoniške, žurnaliste, žurnalo ,,Kelionės ir pramogos“ redaktore, devintojo Mato Šalčiaus kūrybinio žurnalistų konkurso, kurį įsteigė Lietuvos žurnalistų sąjunga, laureate Ona Šaulinskaite-Nosevičiene. Onutė pasveikino visus su švente, pažadėjo nuolat lankytis bendruomenės organizuojamuose renginiuose, bibliotekoje.

Vakarą gera nuotaika nuspalvino linksmas ir sąmojingas spektaklis ,,Dėdė prieš dėdę, arba Višta pagalvėje“, pagal K. Sają pjesę, kurį pastatė Kruonio kultūros centro Kalvių suaugusių dramos kolektyvas ,,Brasta“, vadovaujamas Janės Bernotienės.

Nors renginys vyko dvi valandas, bet gausiai susirinkusiems kašoniškiams laikas neprailgo. Malonu, kad susirinkusius su švente pasveikino Prienų rajono tarybos narė Loreta Jakinevičienė.

Dėkojame Jiezno gimnazistams ir jų mokytojai Romutei Kandrotienei, kraštietei, žurnalistei Onutei Nosevičienei, Kruonio KC Kalvių suaugusių dramos kolektyvui ir jų vadovei Janei Bernotienei, renginio jaunosioms vedėjoms Jūratei ir Tomai, kad Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventė kartu su Kašonių bendruomene.

 

Organizatorių – Kašonių bibliotekos ir kaimo bendruomenės „Kašonys“ – vardu – bibliotekininkė Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti